• A-
  • A
  • A+
среда, 13 декември 2017, 

Новинарот Чарли Роуз најново име на списокот обвинети за сексуално малтретирање

Новинарот Чарли Роуз најново име на списокот обвинети за сексуално малтретирање

Вашингтон, 21 ноември 2017 (МИА) - Чарли Роуз, водечки новинар на американската телевизија Си-Би-Ес, беше обвинет вчера на страниците на „Вашингтон пост“ од страна на повеќе жени кои тврдат дека сексуално ги малтретирал. 

Телевизијата веднаш го суспендираше Роуз и најави истрага, а јавната телевизија Пи-Би-Ес и Блумберг соопштија дека ја прекинуваат соработката со него.

Роуз (75) е обвинет дека малтретирал помлади жени кои работеле или сакале да работат на неговата политичка емисија.

Во разни случаи тој се разголувал пред жените, ги допирал без дозвола и ги канел на службени патувања со него при што им излегувал гол од под туш.

Роуз е најновиот во серијата американски актери, политичари и новинари кои се обвинети за сексуално малтретирање. цч/сп/08:30

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Косовско село украсено како од бајките

Косовското село Петершан, кое се наоѓа на неколку ...

„Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови во 2017 година

Американскиот весник „Хафингтон пост“ објави листа...

Затвореник им се предаде на властите по 20 години минати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години ...

Писториус повреден во затворска тепачка

Некогашниот параолимпиец Оскар Писториус е повреде...

Почина американски војник кој пијан дезертираше во Северна Кореја

Американски војник, кој пред повеќе од половина ве...