• A-
  • A
  • A+
среда, 13 декември 2017, 

Успешна операција врз бразилскиот претседател Темер

Успешна операција врз бразилскиот претседател Темер

Сао Паоло, 25 ноември 2017 (МИА) - Лекари во Сао Паоло успешно извршиле зафат врз бразилскиот претседател Мишел Темер, вградувајќи му стент на три артерии.

Според телевизијата Глобо, претседателот Темер (77) ќе остане хоспитализиран уште неколку дена по зафатот, како и за да се следи состојбата со простата, што ја оперираше во октомври.

Темер планираше да го изврши зафатот за да ги отстрани проблемите со срцевите артерии уште во октомври, но мораше да го одложи тоа поради парламентарните постапки против него поради корупција. Обвиненијата против Темер беа отфрлени во Парламентот. цч/ 10:21

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Косовско село украсено како од бајките

Косовското село Петершан, кое се наоѓа на неколку ...

„Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови во 2017 година

Американскиот весник „Хафингтон пост“ објави листа...

Затвореник им се предаде на властите по 20 години минати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години ...

Писториус повреден во затворска тепачка

Некогашниот параолимпиец Оскар Писториус е повреде...

Почина американски војник кој пијан дезертираше во Северна Кореја

Американски војник, кој пред повеќе од половина ве...