• A-
  • A
  • A+
вторник, 20 февруари 2018, 

Успешна операција врз бразилскиот претседател Темер

Успешна операција врз бразилскиот претседател Темер

Сао Паоло, 25 ноември 2017 (МИА) - Лекари во Сао Паоло успешно извршиле зафат врз бразилскиот претседател Мишел Темер, вградувајќи му стент на три артерии.

Според телевизијата Глобо, претседателот Темер (77) ќе остане хоспитализиран уште неколку дена по зафатот, како и за да се следи состојбата со простата, што ја оперираше во октомври.

Темер планираше да го изврши зафатот за да ги отстрани проблемите со срцевите артерии уште во октомври, но мораше да го одложи тоа поради парламентарните постапки против него поради корупција. Обвиненијата против Темер беа отфрлени во Парламентот. цч/ 10:21

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Израелски научници се подготвуваат за мисија на Марс

Д - Марс е првиот проект спроведен во Израел во со...

Мадона уште еднаш на операција за подмладување

И на прагот од седмата деценија од животот, Мадона...

Доцнењето некогаш може да спаси живот

Поради метеж во сообраќајот, грчкиот сеизмолог и п...

„Нестле Кит Кет“ прогласена за најдобра чоколада на светот

Чоколадата „Кит Кет“ на светски познатиот бренд „Н...

Во Египет откриени остатоци од непознат вид диносауруси

Група научници од Египет открија остатоци од досег...