• A-
  • A
  • A+
четврток, 18 јануари 2018, 

Напади во Дандок во Ирска, се испитува дали е тероризам

Напади во Дандок во Ирска, се испитува дали е тероризам

Даблин, 3 јануари 2018 (МИА) - Во ирскиот град Дандок, јужно од границата со Северна Ирска, денеска на улица од зад грб бил нападнат јапонски државјанин, кој потоа починал на самото место, додека во други делови на градот повредени се најмалку две лица, кои биле нападнати со железна шипка, а полицијата соопшти дека можеби се работи за тероризам.

Полицијата соопшти дека е уапсен еден маж. Таа во моментов бара очевидци и испитува три локации во градот, собирајќи докази. ир/гт/19:35

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион

Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуард...

Волк побегна од резерват во близина на училиште во британскиот град Рединг

Волк избега од резерват за диви животни, кој е во ...

Харвард работи на „таблета за генијалност"

Научници од Универзитетот Харвард сметаат дека „ск...

Воз што лае пуштен во промет во Јапонија

Во Јапонија е пуштен во промет воз што преку звучн...

Ќе се снима ТВ серија за контроверзната книга за Доналд Трамп

Книгата на новинарот Мајкл Вулф, „Fire and Fury: I...