• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 јануари 2018, 

Силен земјотрес регистриран југоисточно од Соломонските Острови

Силен земјотрес регистриран југоисточно од Соломонските Острови

Вашингтон, 13 јануари 2018 (МИА) - Земјотрес со јачина од 5,9 степени е регистриран денеска, на 146 километри југоисточно од градот Киракира, на Соломонските Острови, на длабочина од 23,5 километри во Тихиот Океан, соопшти американскиот Геофизички институт.

Според дел од западните медиуми, интензитетот на земјотресот бил 6 степени по Рихтеровата скала.

Нема информации за евентуални жртви или материјална штета, ниту за опасноста од цунами. ссм/13:41

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ким Кардашиан ги разбесни фановите со новата фотографија

Најпознатата старлета во светот Ким Кардашиан обја...

И Путин скокаше по крстот

Рускиот претседател Владмир Путин (65) денеска ско...

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион

Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуард...

Волк побегна од резерват во близина на училиште во британскиот град Рединг

Волк избега од резерват за диви животни, кој е во ...

Харвард работи на „таблета за генијалност"

Научници од Универзитетот Харвард сметаат дека „ск...