• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 јануари 2018, 

Снег на Ѓавато, магла на Стража, Лисец-Попова Шапка и Крушево

Снег на Ѓавато, магла на Стража, Лисец-Попова Шапка и Крушево

Скопје, 13 јануари 2018 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива  понаместа влажни коловози.

Снег со слаб интинзитет провејува на Ѓавато кој не се задржува на коловозот. Поради магла намалена видливост  од 30 до 40 метри  има на патот Лисец - Попова Шапка,  од 50 до 100 метри на Стража, и со 100 метри во Крушево, соопшти Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.лв/18:01

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ким Кардашиан ги разбесни фановите со новата фотографија

Најпознатата старлета во светот Ким Кардашиан обја...

И Путин скокаше по крстот

Рускиот претседател Владмир Путин (65) денеска ско...

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион

Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуард...

Волк побегна од резерват во близина на училиште во британскиот град Рединг

Волк избега од резерват за диви животни, кој е во ...

Харвард работи на „таблета за генијалност"

Научници од Универзитетот Харвард сметаат дека „ск...