• A-
  • A
  • A+
недела, 21 јануари 2018, 

Авион излета од пистата во северна Турција

Авион излета од пистата во северна Турција

Анкара, 14 јануари 2018 (МИА) - Авион на турската нискобуџетна авиокомпанија „Пегасус“ синоќа излета од пистата при обид за слетување на аеродромот во Трабзон, во северниот дел на Турција.

Гувернерот на округот Трабзон, Јуџел Јавуз соопшти дека при инцидентот не е повреден ниту еден од 162-та патници и членови на екипажот на авионот, кои се успешно евакуирани.

Според Јавуз, причините за илетувањето на авионот засега не се познати.

Авионот од типот „Боинг-737-800“ летал на релација Анкара - Трабзон. сп/09:20

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Во Лондон одложен лет поради пијан пилот

Авион на „Бритиш ервејз“ со два часа задоцнување п...

Том Пети починал од случајно предозирање со аналгетици

Познатиот американски музичар Том Пети починал од ...

Ким Кардашиан ги разбесни фановите со новата фотографија

Најпознатата старлета во светот Ким Кардашиан обја...

И Путин скокаше по крстот

Рускиот претседател Владмир Путин (65) денеска ско...

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион

Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуард...