• A-
  • A
  • A+
недела, 21 јануари 2018, 

Зголемени водостоите на Вардар, Пчиња и Црн Дрим

Зголемени водостоите на Вардар, Пчиња и Црн Дрим

Скопје, 14 јануари 2018 (МИА) - Зголемен е водостојот на реките Вардар кај Демир Капија, Пчиња кај Катлановска бања и Црн Дрим кај Ложани, во однос на просекот за јануари.

Значително под просекот е водостојот на Сатеска кај Ботун, како и на Вардар кај Јегуновце, Скопје Зајчев рид и Велес, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Нивоата на  Брегалница кај Берово, како и на Охридското, Преспанското и Дојранското Езеро се во рамки на јануарскиот просек. лв/10:13

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Во Лондон одложен лет поради пијан пилот

Авион на „Бритиш ервејз“ со два часа задоцнување п...

Том Пети починал од случајно предозирање со аналгетици

Познатиот американски музичар Том Пети починал од ...

Ким Кардашиан ги разбесни фановите со новата фотографија

Најпознатата старлета во светот Ким Кардашиан обја...

И Путин скокаше по крстот

Рускиот претседател Владмир Путин (65) денеска ско...

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион

Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуард...