• A-
  • A
  • A+
недела, 21 јануари 2018, 

Земјотрес од 7,3 степени во Перу

Земјотрес од 7,3 степени во Перу

Лима, 14 јанури 2017 (МИА) - Земјотрес со интезитет од 7,3 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во југозападниот дел на Перу.

Американскиот геолошки институт соопшти дека епицентарот на потресот бил на 124 километри југозападно од градот Пукујо.

Засега нема информации за евентуални жртви или предизвикани материјални штети. сп/11:16

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Во Лондон одложен лет поради пијан пилот

Авион на „Бритиш ервејз“ со два часа задоцнување п...

Том Пети починал од случајно предозирање со аналгетици

Познатиот американски музичар Том Пети починал од ...

Ким Кардашиан ги разбесни фановите со новата фотографија

Најпознатата старлета во светот Ким Кардашиан обја...

И Путин скокаше по крстот

Рускиот претседател Владмир Путин (65) денеска ско...

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион

Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуард...