• A-
  • A
  • A+
недела, 21 јануари 2018, 

Само за викендите директен воз до Солун

Само за викендите директен воз до Солун

Скопје, 14 јануари 2018 (МИА) - Грчките железници ги известиле МЖ Транспорт дека експресниот воз 334/335 кој сообраќа на релацијата Солун -Белград и обратно од 12  јануари 2018 во деновите од понеделник до петок  ќе сообраќа само до Гевгелија наместо до Солун и обратно.

„Трејносе“ зема обврска во тие денови да ги превезува патниците со автобус од Гевгелија до Солун.

Во сабота и недела возот ќе сообраќа според важечиот возен ред од Белград до Солун и обратно. лв/нд/12:14

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Во Лондон одложен лет поради пијан пилот

Авион на „Бритиш ервејз“ со два часа задоцнување п...

Том Пети починал од случајно предозирање со аналгетици

Познатиот американски музичар Том Пети починал од ...

Ким Кардашиан ги разбесни фановите со новата фотографија

Најпознатата старлета во светот Ким Кардашиан обја...

И Путин скокаше по крстот

Рускиот претседател Владмир Путин (65) денеска ско...

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион

Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуард...