• A-
  • A
  • A+
недела, 21 јануари 2018, 

Висок претставник на Хамас ранет при експлозија во Либан

Висок претставник на Хамас ранет при експлозија во Либан

Бејрут, 14 јануари 2018 (МИА) - Високиот официјален претставник на палестинското Исламско движење на отпорот (Хамас), Мохамед Хамдан е ранет денеска при експлозија на бомба поставена под неговиот автомобил во либанскиот град Сидон. 

Како што јави АФП, бомбата експлодирала додека Хамдан ја отворал вратата на неговиот автомобил марка Бе-Ем-Ве.

Според медицински извори, Хамдан се здобил со сериозни повреди на нозете. сп/12:44

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Во Лондон одложен лет поради пијан пилот

Авион на „Бритиш ервејз“ со два часа задоцнување п...

Том Пети починал од случајно предозирање со аналгетици

Познатиот американски музичар Том Пети починал од ...

Ким Кардашиан ги разбесни фановите со новата фотографија

Најпознатата старлета во светот Ким Кардашиан обја...

И Путин скокаше по крстот

Рускиот претседател Владмир Путин (65) денеска ско...

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион

Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуард...