• A-
  • A
  • A+
среда, 21 март 2018, 

Пет лица повредени при излетување на автомобил од патот Скопје-Тетово

Пет лица повредени при излетување на автомобил од патот Скопје-Тетово

Скопје, 18 февруари 2018 (МИА) - Пет лица од кои едно потешко се повредени кога возило „рено“ со тетовски регистарски таблички ноќеска излетало од автопатот Скопје-Тетово.

Сообраќајката се случила во 00:35 часот кога возачот А.Е. (45) изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

Потешко е повредена сопатничката Л.Џ. (71) која е префрлена во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а со телесни повреди се здобиле возачот, сопатникот М.Е. (42) и две деца на возраст од 13 и 15 години.  

На местото на настанот извршен е увид. бак/дма/11:41

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.Мозаик

Планирање патувања и купување на карти за настани преку „Скајп“

Планирањето патувања со вашите најблиски или прија...

Роналдињо влегува во политика

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо ќе влезе...

Првата дама на Франција изненади со долгиот фустан

Првата дама на Франција Брижит Макрон е позната ка...

Над 70 жени го обвиниле Вајнстин за сексуално вознемирување или напад

Од октомври досега над 70 жени го обвиниле холивуд...

Ридли Скот ќе снима воен филм за кинескиот пазар

Светски познатиот режисер Ридли Скот преговара за ...