• A-
  • A
  • A+
петок, 23 март 2018, 

Двајца војници загинаа во поплави во Турција

Двајца војници загинаа во поплави во Турција

Анкара, 19 февруари 2018 (МИА) - Двајца турски војници ги загубија животите во полави што ги зафатија југоисточните делови на Турција.

Како што соопштија турските Вооружени сили, двајцата загинати војници се наоѓале во оклопно возило кое го одвлекла надојдената вода од поплавите. 

Во возилото се наоѓале уште двајца војници, кои на време испеала да се излечат и да се спасат. сп/08:39

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.