• A-
  • A
  • A+
среда, 21 март 2018, 

Сообраќајот на патот Катланово-Велес кај Сопот нормализиран

Сообраќајот на патот Катланово-Велес кај Сопот нормализиран

Скопје, 19 февруари 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Катланово – Велес кај селото Сопот од 21.45 часот е нормализиран, одронот е исчистен и сообраќајот се одвива по две коловозни ленти, соопшти ЈП Македонија пат.

Сообраќајот на тој патен правец поради поголем одрон од 20.55 часот се одвиваше наизменично со мали прекини поради чистење на одронот. На самото место беа екипи на ЈП Македонија пат и сообраќајна полиција. рп/бак/22:32

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Планирање патувања и купување на карти за настани преку „Скајп“

Планирањето патувања со вашите најблиски или прија...

Роналдињо влегува во политика

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо ќе влезе...

Првата дама на Франција изненади со долгиот фустан

Првата дама на Франција Брижит Макрон е позната ка...

Над 70 жени го обвиниле Вајнстин за сексуално вознемирување или напад

Од октомври досега над 70 жени го обвиниле холивуд...

Ридли Скот ќе снима воен филм за кинескиот пазар

Светски познатиот режисер Ридли Скот преговара за ...