• A-
  • A
  • A+
среда, 21 март 2018, 

Семејство на почината во некролог ги обвини лекарите за нејзината смрт

Семејство на почината во некролог ги обвини лекарите за нејзината смрт

Белград, 8 март 2018 (МИА) - Семејството на една почината жена од српскиот град Врање на некролозите излепени денеска низ градските улици, како причина за смрта на нивната блиска ги невеле „ненавремената интервенција и несовесното работење на дежурната екипа во Брзата помош“.

Семејството обвинува дека екипата на Брзата помош одбила да дојде на нивниот повик, најавувајќи дека детали за целиот случај ќе изнесе по погребот.

Некролог Врање

Поради целиот случај, кој денеска е една од главните теми во Врање, градскиот Здравствен центар соопшти дека веќе е формирана Комисија за вонреден стручен надзор и дека е известен Здравствениот инспекторат. 

Директорот на врањскиот Задравстевен центар, Драган Величковиќ само кусо изјави дека „не сака да го коментира случајот, затоа што станува збор за чувствителна тема“. сп/18:30

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Планирање патувања и купување на карти за настани преку „Скајп“

Планирањето патувања со вашите најблиски или прија...

Роналдињо влегува во политика

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо ќе влезе...

Првата дама на Франција изненади со долгиот фустан

Првата дама на Франција Брижит Макрон е позната ка...

Над 70 жени го обвиниле Вајнстин за сексуално вознемирување или напад

Од октомври досега над 70 жени го обвиниле холивуд...

Ридли Скот ќе снима воен филм за кинескиот пазар

Светски познатиот режисер Ридли Скот преговара за ...