• A-
  • A
  • A+
среда, 13 декември 2017, 

Стечајната постапка за ФЕНИ останува кај Основниот суд во Велес

Стечајната постапка за ФЕНИ останува кај Основниот суд во Велес

Скопје, 16 ноември 2017 (МИА) - Основниот суд Велес останува надлежен за водење на стечајната постапка на ФЕНИ индустри АД Кавадарци.

Ваквата одлука вчера ја донесе Врховниот суд на Република Македонија откако го одби како неоснован  предлогот на ФЕНИ индустри за определување друг месно надлежен суд за водење стечајна постапка.скс/са/13:17

###

 

 
 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Косовско село украсено како од бајките

Косовското село Петершан, кое се наоѓа на неколку ...

„Хафингтон пост“ објави листа на 18 најдобри филмови во 2017 година

Американскиот весник „Хафингтон пост“ објави листа...

Затвореник им се предаде на властите по 20 години минати во бегство

Затвореникот Гасан Салех (66), кој пред 20 години ...

Писториус повреден во затворска тепачка

Некогашниот параолимпиец Оскар Писториус е повреде...

Почина американски војник кој пијан дезертираше во Северна Кореја

Американски војник, кој пред повеќе од половина ве...