• A-
  • A
  • A+
сабота, 20 јануари 2018, 

Нов директор во „Паркови и зеленило“ Адриан Муча

Нов директор во „Паркови и зеленило“ Адриан Муча

Скопје,  13 декември 2017 (МИА) - Адриан Муча од МТСП е нов директор на Јавното претпријатие ,,Паркови И зеленило" од Скопје.

Како што потврди Град Скопје за МИА, скопскиот градоначалник Петре Шилегов синоќа го назначил новиот директор, кој доаѓа на местото на Душан Авировиќ.

Минатиот месец нови директори добија јавните претпријатија ЈСП Скопје, Водовод и канализација и Улици И патишта. Се очекува во наредниот период нови директори да добијат и останатите јавни претпријатија и културни институции во надлежност на Град Скопје.мд/скс/07:58

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Ким Кардашиан ги разбесни фановите со новата фотографија

Најпознатата старлета во светот Ким Кардашиан обја...

И Путин скокаше по крстот

Рускиот претседател Владмир Путин (65) денеска ско...

Папата венча стјуардеса и стјуард во авион

Папата Франциско ги венчаше стјуардесата и стјуард...

Волк побегна од резерват во близина на училиште во британскиот град Рединг

Волк избега од резерват за диви животни, кој е во ...

Харвард работи на „таблета за генијалност"

Научници од Универзитетот Харвард сметаат дека „ск...