• A-
  • A
  • A+
среда, 21 март 2018, 

Средба на министерот Миноски со делегација на МАТТО

Средба на министерот Миноски со делегација на МАТТО

Скопје, 11 ноември 2016 (МИА) - Министерот за финансии Кирил Миноски денеска се сретна со делегација од Македонско – Турската Стопанска комора (МАТТО), предводена од претседателот на комората Туна Ејуп Кахвеџи.

На средбата, информира Министерството за финансии, министерот и членовите на Комората имаа можност да дискутираат за актуелни прашања за климата за водење бизснис во Македонија, како и да дадат сугестии и идеи за нејзино понатамошно унапредување. 

На средбата на министерот за финансии Миноски од страна на претседателот на комората Кахвеџи му беше врачена плакета како симбол на добрата соработка.

Покрај претседателот на МАТТО, на средбата присуствуваа и дел од членките на Управниот одбор на Комората: Турхан Адеми од Халк банка, Мунир Колашинац од Вардар Експрес, Асмир Јахоски од Пуцко Петрол, Барчин Борахан од Рамстор, Барчин Шенсојлу од Суташ и Муртеза Сулооџа од Јени Балкан.скс/лв/16:46

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Планирање патувања и купување на карти за настани преку „Скајп“

Планирањето патувања со вашите најблиски или прија...

Роналдињо влегува во политика

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдињо ќе влезе...

Првата дама на Франција изненади со долгиот фустан

Првата дама на Франција Брижит Макрон е позната ка...

Над 70 жени го обвиниле Вајнстин за сексуално вознемирување или напад

Од октомври досега над 70 жени го обвиниле холивуд...

Ридли Скот ќе снима воен филм за кинескиот пазар

Светски познатиот режисер Ридли Скот преговара за ...