• A-
  • A
  • A+
вторник, 20 февруари 2018, 

Групно венчавање во Пресвета Богородица

Групно венчавање во Пресвета Богородица

Скопје, 28 октомври 2917 (МИА) - Во храмот Рождество на Пресвета Богородица во Скопје утре ќе биде одржано групно венчавање на православни верници кои од разни причини не се венчани во црква, а се во граѓански брак.

Сите верници кои имаат желба, а досега немале можност да се венчаат во црква, можат да се пријават во самиот храм кај парохиските свештеници или на телефонскиот број 02 3227-165.

Сите брачни двојки кои ќе се венчаат ќе добијат осветена икона од Пресвета Богородица, а за највозрасниот брачен пар ќе има посебен подарок, информираат од Скопската епархија на МПЦ-ОА.гв/са/08:32

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Израелски научници се подготвуваат за мисија на Марс

Д - Марс е првиот проект спроведен во Израел во со...

Мадона уште еднаш на операција за подмладување

И на прагот од седмата деценија од животот, Мадона...

Доцнењето некогаш може да спаси живот

Поради метеж во сообраќајот, грчкиот сеизмолог и п...

„Нестле Кит Кет“ прогласена за најдобра чоколада на светот

Чоколадата „Кит Кет“ на светски познатиот бренд „Н...

Во Египет откриени остатоци од непознат вид диносауруси

Група научници од Египет открија остатоци од досег...