• A-
  • A
  • A+
понеделник, 11 декември 2017, 

Промоција на Јубилеен зборник по повод 50 години од прогласувањето на автокефалноста на МПЦ-ОА

Промоција на Јубилеен зборник по повод 50 години од прогласувањето на автокефалноста на МПЦ-ОА

Скопје, 1 ноември 2017 (МИА) - Јубилеен зборник по повод 50- годишнината од прогласувањето на автокефалноста на Македонска православна црква - Охридска архиепископија ќе биде промовиран денеска во свечената сала на Архиепископскиот соборен храм „Свети Климент Охридски“ во Скопје.

Промотори на изданието на Православниот богословски факултет „Свети Климент Охридски“ - Скопје, се епископот Хераклејски г. Климент и проф. д-р Пол Мојзес, главен уредник. рп/скс/07:34

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Суданки казнети со 40 камшици оти носеле панталони

Дваесет и четири Суданки се соочуваат со казна од ...

Уругвај: Скара за во „Гинис“

Уругвај го собори Гинисовиот рекорд во печење скар...

Севернокорејскиот лидер го контролира и времето

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се искачи на н...

Италијанец го премина Тибар одејќи по јаже

Италијанскиот еквилибрист Андреа Лорени, одејќи по...