• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

14 dhjetor 2017 (MIA) 1503. - Lindi Michel de Nostredame ose Nostradamus, astrolog francez, kimist,... më tepër...

 
Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

13 dhjetor 2017 (MIA) 1250. - Vdiq Frederiku II, perandor romak dhe mbret i Gjermanisë dhe Siçilisë... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

12 dhjetor 2017 (MIA) - Festë Kombëtare e Kenias       1586. - Vdiq Stefan Batori, mbret i Polonisë... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

11 dhjetor 2017 (MIA) - Dita e Studentëve të Maqedonisë 1282. - Vdiq perandori Mihailo VIII Paleol... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

10 dhjetor 2017 (MIA) - Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut 1508. - Papa Julius II-të form... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

9 dhjetor 2017 (MIA) - Dita Ndërkombëtare për Luftë Kundër Korrupsionit. 1594. - Lindi Gustavi II ... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

8 dhjetor 2017 (MIA)  65 p.e.s - Lindi Horaci (Kuintus Horacius Plakus), poet i madh romak gjatë pe... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

7 dhjetor 2017 (MIA) 1598. - Lindi Xhovani Lorenco Bernini, skulptor italian, ndërtues, fotograf dh... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

6 dhjetor 2017 (MIA) 1560. - Vdiq mbreti francez Fransoa i Dytë, i cili sundoi vetëm një vit. E tra... më tepër...

Në ditën e sоtme

Në ditën e sоtme

5 dhjetor 2017 (MIA) 1560. - Vdiq mbreti francez Fransoa i Dytë, i cili sundoi vetëm një vit. E tra... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

4 dhjetor 2017 (MIA) 963. - Perandori Romak Oto rrëzon Papen Gjon XII për sjellje të pandershme dhe... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

3 dhjetor 2017 (MIA) - Sot është Dita Botërore e Personave me Hendikap 1368. - Lindi mbreti france... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

2 dhjetor 2017 (MIA) 1547. - Vdiq Hernando Kortes, pushtuesi spanjoll i Meksikës. 1804. - Napoleon... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

1 dhjetor 2017 (MIA) - Dita botërore kundër AIDS-it. - Festë kombëtare e Rumanisë. 1135. - Vdiq m... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

30 nëntor 2017 (MIA) 1508. - Lindi Andrea Paladio, arkitekt italian që zhvilloi një stil modern, ba... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

29 nëntor 2017 (MIA) - Dita ndërkombëtare e solidaritetit me popullin palestinez 1643. - Në Veneci... më tepër...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

28 nëntor 2017 (MIA) 1443. - Gjergj Kastriot Skënderbeu ngriti flamurin kombëtar në kalanë e Krujës... më tepër...

Mozaik

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...

Një i burgosur iu dorëzua autoriteteve pas 20 viteve të kaluar në arrati

I burgosuri Gasan Saleh (66), i cili para 20 vitev...