• A-
  • A
  • A+
E hënë, 11 Dhjetor 2017, 

Mozaik

Aktori Deni Masterson akuzohet për përdhunim

Aktori Deni Masterson akuzohet për përdhunim

Los Anxhelos, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Aktori Deni Masterson i cili u bë i njohur me serinë "Vitet e ç... më tepër...

 
Fillon sonte edicioni i 19-të i Këngës Magjike

Fillon sonte edicioni i 19-të i Këngës Magjike

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Nën drejtimin e moderatorit Ardit Gjebrea sonte me fillin në orën 20:4... më tepër...

Ndërron jetë ylli i rokut francez, Johnny Hallyday

Ndërron jetë ylli i rokut francez, Johnny Hallyday

Paris, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Njëri prej yjeve të rokut francez Johnny Hallyday, vdiq në moshën 74-v... më tepër...

Këngëtari më i dëgjuar në vitin 2017, sipas "Spotify"

Këngëtari më i dëgjuar në vitin 2017, sipas "Spotify"

Londër, 5 dhjetor 2017 (MIA) -  Ai u nderua nga "Grammy", por "Spotify" thotë se është këngëtari më ... më tepër...

Letrat e Greta Grabos zbulojnë sa ka qenë ajo e vetmuar

Letrat e Greta Grabos zbulojnë sa ka qenë ajo e vetmuar

Londër, 5 dhjetor 2017 (MIA)  - Koleksioni i letrave të aktores suedezo-amerikane, aktorja Greta Gar... më tepër...

Vjollca Llapashtica me koleksion të ri të quajtur "Statement new generation 2018"

Vjollca Llapashtica me koleksion të ri të quajtur "Statement new generation 2018"

Prishtinë, 4 dhjetor 2017 (MIA) - Disenjatorja e njohur kosovare Vjollca Llapashtica, koleksionin më... më tepër...

Në Rusi mbahet Panair ndërkombëtar i maceve

Në Rusi mbahet Panair ndërkombëtar i maceve

Moskë, 4 dhjetor 2017 (MIA) - Në Rusi ka filluar Panairi Ndërkombëtar i Maceve, Grand Prix Royal Can... më tepër...

Rita ndihmon me vakte ushqimi nxënësit e Londrës

Rita ndihmon me vakte ushqimi nxënësit e Londrës

Londër, 1 dhjetor 2017 (MIA) - Rita Ora është bërë pjesë e fushatës për të ndihmuar nxënësit e Londr... më tepër...

Katastrofa që mund të ndodhë para kohe

Katastrofa që mund të ndodhë para kohe

Londër, 30 nëntor 2017 (MIA) - Për shkak të erupsioneve  më të shpeshta, vullkanet paraqesin kërcëni... më tepër...

Nju-Jorku po përgatitet për festat e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri

Nju-Jorku po përgatitet për festat e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri

Nju-Jork, 30 nëntor 2017 (MIA) - Çdo vit miliona turistë vijnë në Nju-Jork që ta presin Vitin e Ri, ... më tepër...

Qyteti i ndërtuar me diamantë

Qyteti i ndërtuar me diamantë

Nerdlingen, 30 nëntor 2017 (MIA) - Qyteti gjerman, Nerdlingen në Bavari, për herë të parë është përm... më tepër...

Emeli Sande sonte në Tiranë

Emeli Sande sonte në Tiranë

Tiranë, 29 nëntor 2017 (MIA) - Mbrëmjen e sotme festimet për festën e Çlirimit në Tiranë, do të kulm... më tepër...

Në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës gjendet baktere e gjallë me origjinë jashtëtokësore

Në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës gjendet baktere e gjallë me origjinë jashtëtokësore

Moskë, 29 nëntor 2017 (MIA) - Në pjesën e jashtme të Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës  është gjet... më tepër...

Mohabe, kolegia e Tihonovës e ka tërhequr deklaratën se ajo është vajza e Putinit

Mohabe, kolegia e Tihonovës e ka tërhequr deklaratën se ajo është vajza e Putinit

Moskë, 29 nëntor 2017 (MIA) - Manfred Mohabe. koleg i Ekaterina Tihonova nga Federata Botërore  për ... më tepër...

Harvardi tashmë  75 vjet e studion lumturinë

Harvardi tashmë 75 vjet e studion lumturinë

Harvard, 28 nëntor 2017 (MIA) - Shkencëtarë nga Harvardi para 75 viteve kanë  filluar një hulumtim p... më tepër...

Alban Skenderaj dhe Miriam Cani sapo publikuan këngën më të re "Dhurata" (video)

Alban Skenderaj dhe Miriam Cani sapo publikuan këngën më të re "Dhurata" (video)

Tiranë, 28 nëntor 2017 (MIA) - Këngëtarët Alban Skënderaj dhe Miriam Cani sapo kanë publikuar këngën... më tepër...

Fejohen princi Harry dhe Meghan, dasmë në pranverë

Fejohen princi Harry dhe Meghan, dasmë në pranverë

Londër, 27 nëntor 2017 (MIA) - Princ Harry (33) dhe aktorja amerikane Meghan Markle (36) të cilët e ... më tepër...

Mozaik

Aktori Deni Masterson akuzohet për përdhunim

Aktori Deni Masterson i cili u bë i njohur me seri...

Fillon sonte edicioni i 19-të i Këngës Magjike

Nën drejtimin e moderatorit Ardit Gjebrea sonte me...

Ndërron jetë ylli i rokut francez, Johnny Hallyday

Njëri prej yjeve të rokut francez Johnny Hallyday,...

Këngëtari më i dëgjuar në vitin 2017, sipas "Spotify"

Ai u nderua nga "Grammy", por "Spotify" thotë se ë...

Letrat e Greta Grabos zbulojnë sa ka qenë ajo e vetmuar

Koleksioni i letrave të aktores suedezo-amerikane,...