• A-
  • A
  • A+
E enjte, 19 Tetor 2017, 

Rajon

Në Turqi vetëm klerikët sunit të njohur nga shteti do të mund të lidhin martesa

Në Turqi vetëm klerikët sunit të njohur nga shteti do të mund të lidhin martesa

Ankara, 19 tetor 2017 (MIA) - Parlamenti në Turqi miratoi ligj të ri sipas të cilit vetëm klerikët s... më tepër...

 
Cipras u takua me nënpresidentin amerikan Pens

Cipras u takua me nënpresidentin amerikan Pens

Uashington, 19 tetor 2017 (MIA) - Nënpresidenti amerikan Majk Pensi sot në Shtëpinë e Bardhë u takua... më tepër...

Vulin i bën thirrje serbëve në Kosovë që ta votojnë Listën Serbe

Vulin i bën thirrje serbëve në Kosovë që ta votojnë Listën Serbe

Prishtinë, 18 tetor 2017 (MIA) - Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin iu bëri thirrje s... më tepër...

Merkel në Samitin e BE-së do të propozojë zvogëlimin e ndihmës parainkuadruese për Turqinë

Merkel në Samitin e BE-së do të propozojë zvogëlimin e ndihmës parainkuadruese për Turqinë

Berlin, 18 tetor 2017 (MIA) - Kancelarja gjermane Angela Merkel në Samitin e ardhshëm të Bashkimit E... më tepër...

Armela Imeri-Krasniqi drejtoresha e ATSH-së

Armela Imeri-Krasniqi drejtoresha e ATSH-së

Tiranë, 18 tetor 2017 (MIA) - Qeveria shqiptare sot e emëroi drejtoreshën e re të Agjencisë Telegraf... më tepër...

Energjetika temë kryesore e takimit Putin-Kitaroviq

Energjetika temë kryesore e takimit Putin-Kitaroviq

Soçi, 18 tetor 2017 (MIA) - Kompanitë ruse janë të interesuara të marrin pjesë në gazifikimin e mëtu... më tepër...

Çavushogllu: Kurdët irakianë kanë bërë vlerësim të gabuar me referendumin

Çavushogllu: Kurdët irakianë kanë bërë vlerësim të gabuar me referendumin

Ankara, 18 tetor 2017 (MIA) - Autoritetet e Kurdistanit Irakian kanë bërë vlerësim të gabuar me orga... më tepër...

Gjykata e Hagës do ta shpallë aktvendimin për Ratko Mlladiqin më 22 nëntor

Gjykata e Hagës do ta shpallë aktvendimin për Ratko Mlladiqin më 22 nëntor

Hagë, 18 tetor 2017 (MIA) - Gjykata ndërkombëtare për krime ushtarake në ish-Jugosllavi sot kumtoi s... më tepër...

Dënohet ish-rektori i UP-së Enver Hasani

Dënohet ish-rektori i UP-së Enver Hasani

Prishtinë, 18 tetor 2017 (MIA) - Ish-rektori i Universitetit të Prishtinës, Enver Hasani është dën... më tepër...

Përgjimet e Habilaj - Tahiri bashkojn opozitën shqiptare, kërkojnë largimin e kryeministrit Rama

Përgjimet e Habilaj - Tahiri bashkojn opozitën shqiptare, kërkojnë largimin e kryeministrit Rama

Tiranë, 18 tetor 2017 (MIA) - Dalja në dritë e përgjimeve të drogës së grupit të Habilajve, në të ci... më tepër...

Lavrov: Rusia është për zhvillim stabil të Ballkanit Perëndimor

Lavrov: Rusia është për zhvillim stabil të Ballkanit Perëndimor

Soçi, 18 tetor 2017 (MIA) - Rusia është e interesuar për zhvillim stabil të Ballkanit Perëndimor dhe... më tepër...

Kosova punon për anëtarësim në Interpol në vitin 2018 dhe në UNESKO në vitin 2019

Kosova punon për anëtarësim në Interpol në vitin 2018 dhe në UNESKO në vitin 2019

Prishtinë, 18 tetor 2017 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është shprehur optimist s... më tepër...

Peticion në Serbi për dënim të përjetshëm me burg për vrasës të fëmijëve

Peticion në Serbi për dënim të përjetshëm me burg për vrasës të fëmijëve

Beograd, 18 tetor 2017 (MIA) - Fondacioni "Tijana Juriq" nga data 23 deri më 29 tetor në më shumë se... më tepër...

Turqia kurseu 186 milionë euro nga llogaritja verore e kohës gjatë gjithë vitit

Turqia kurseu 186 milionë euro nga llogaritja verore e kohës gjatë gjithë vitit

Ankara, 18 tetor 2017 (MIA) - Turqia kurseu më shumë se një milionë e treqind megavat orë energji el... më tepër...

Gjysëm milionë serbë jetojnë nën kufirin e varfërisë absolute

Gjysëm milionë serbë jetojnë nën kufirin e varfërisë absolute

Beograd, 18 tetor 2017 (MIA) - Në Serbi 7,3 për qind nga popullsia apo rreth 500.000 njerëz jetojnë ... më tepër...

Shtatë minatorë e humbën jetën gjatë një fatkeqësie në një minierë ilegale në qytetin turk Shirnak

Shtatë minatorë e humbën jetën gjatë një fatkeqësie në një minierë ilegale në qytetin turk Shirnak

Stamboll, 18 tetor 2017 (MIA) - Shtatë minatorë e humbën jetën nga rrëzimi i harkut në një minierë p... më tepër...

Thaçi: BE nuk e ka fokusin te Kosova

Thaçi: BE nuk e ka fokusin te Kosova

Prishtinë, 18 tetor 2017 (MIA) - Bashkimi Evropian ka vendosur si kusht ratifikimin e demarkacionit ... më tepër...