• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Botë

Shtëpia e Bardhë: Ende nuk është koha për negociata me Korenë e Veriut

Shtëpia e Bardhë: Ende nuk është koha për negociata me Korenë e Veriut

Uashington, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Është e pamundur mbajtja e negociatave me Korenë e Veriut derisa... më tepër...

 
Një bashkëpunëtore e afërt e Trampit ka dhënë dorëheqje

Një bashkëpunëtore e afërt e Trampit ka dhënë dorëheqje

Uashington, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Bashkëpunëtorja shumëvjeçare e presidentit amerikan Donald Tramp... më tepër...

Gjykata japoneze urdhëroi mbyllje të centralit bërthamor

Gjykata japoneze urdhëroi mbyllje të centralit bërthamor

Tokio, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Gjykata e lartë në Hiroshimë sot vendosi që centrali bërthamor "Ikata... më tepër...

Edhe dy kriptovaluta u nisën në hapat e bitkoinit

Edhe dy kriptovaluta u nisën në hapat e bitkoinit

Nju-Jurk, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Pasi bitkoini periudhën e kaluar në tre raste e kaloi vlerën prej ... më tepër...

Mbreti Abdullahu i Dytë: Paqeja në rajon e pamundur pa zgjidhje të konfliktit izraelito-palestinez

Mbreti Abdullahu i Dytë: Paqeja në rajon e pamundur pa zgjidhje të konfliktit izraelito-palestinez

Kajro, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Mbreti jordanez Abdullahu i Dytë sot i ka hedhur poshtë të gjitha ten... më tepër...

Rohani: SHBA-ja asnjëherë nuk ka qenë ndërmjetës i sinqertë

Rohani: SHBA-ja asnjëherë nuk ka qenë ndërmjetës i sinqertë

Stamboll, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Presidenti izraelit Hasan Rohani sot deklaroi se arsyeja e vetme p... më tepër...

OIC propozon që Jerusalemi Lindor të jetë kryeqytet i Palestinës

OIC propozon që Jerusalemi Lindor të jetë kryeqytet i Palestinës

Stamboll, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Në deklaratën përfundimtare nga Samiti i Organizatës për Bashkëpun... më tepër...

Abaz: Për Jerusalemin janë kaluar linjat e kuqe

Abaz: Për Jerusalemin janë kaluar linjat e kuqe

Stamboll, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Presidenti palestinez Mahmud Abaz konsideron se njohja e Jerusalem... më tepër...

Në Iran 58 persona janë lënduar në një tërmet me intensitet prej 6,1 ballësh

Në Iran 58 persona janë lënduar në një tërmet me intensitet prej 6,1 ballësh

Teheran, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Mediat iraniane njoftuan sot se në mëngjes është ndjerë edhe një të... më tepër...

SHBA: Nuk vërejmë tërheqje të rusëve nga Siria

SHBA: Nuk vërejmë tërheqje të rusëve nga Siria

Uashington, 13 dhjetor 2017 (MIA) - SHBA-ja kumtoi se nuk kanë vërejtur tërheqje të konsiderueshme t... më tepër...

Tilerson: SHBA-ja është e gatshme të fillojë negociata me Korenë e Veriut pa parakushte

Tilerson: SHBA-ja është e gatshme të fillojë negociata me Korenë e Veriut pa parakushte

Uashington, 13 dhjetor 2017 (MIA) - SHBA-ja shprehu gatishmëri për bisedime me Korenë e Veriut "pa p... më tepër...

Meriam-Uebster: Fjala "feminizëm" fjalë e vitit

Meriam-Uebster: Fjala "feminizëm" fjalë e vitit

Uashington, 13 dhjetor 2017 (MIA) - "Feminizmi" është fjala e vitit për vitin 2017, sipas përzgjedhj... më tepër...

SHBA-ja kërkon ulje plotësuese të buxhetit të KB-së

SHBA-ja kërkon ulje plotësuese të buxhetit të KB-së

Nju-Jork, 13 dhjetor 2017 (MIA) - SHBA-ja kërkon ulje plotësuese për 250 milionë dollarë për buxheti... më tepër...

SHBA-ja shkatërroi 25 laboratore për heroinë në Afganistan

SHBA-ja shkatërroi 25 laboratore për heroinë në Afganistan

Uashington, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilat në nëntor filluan aksi... më tepër...

Takim i liderëve të OBI-t në Stamboll për shkak të vendimit të SHBA-së për Jerusalemin

Takim i liderëve të OBI-t në Stamboll për shkak të vendimit të SHBA-së për Jerusalemin

Ankara, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Liderë dhe përfaqësues të lartë të vendeve myslimane do të takohen s... më tepër...

Tilerson optimist rreth denuklearizimit të Koresë së Veriut

Tilerson optimist rreth denuklearizimit të Koresë së Veriut

Uashington, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Sekretari shtetëror i SHBA-së Reks Tilerson është optimist lidhu... më tepër...

Në një sulm ajror izraelit në Rripin e Gazës janë vrarë dy palestinezë

Në një sulm ajror izraelit në Rripin e Gazës janë vrarë dy palestinezë

Gazë, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Izraeli sot ka kryer sulm ajror në Rripin e Gazës, në të cilin e kanë ... më tepër...

Mozaik

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...

Një i burgosur iu dorëzua autoriteteve pas 20 viteve të kaluar në arrati

I burgosuri Gasan Saleh (66), i cili para 20 vitev...