• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Evropë

Rusia e akuzoi SHBA-në për rritje të tensioneve në Gadishullin Korean

Rusia e akuzoi SHBA-në për rritje të tensioneve në Gadishullin Korean

Moskë, 13 dhjetor 2017 (MI) - Zëdhënësja e Ministrisë ruse të Shëndetësisë Marija Zaharova sot e aku... më tepër...

 
PE: Brukseli dhe Londra arritën përparim të mjaftueshëm në negociatat për Bregzitin

PE: Brukseli dhe Londra arritën përparim të mjaftueshëm në negociatat për Bregzitin

Bruksel, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Parlamenti Evropian sot me shumicë të madhe miratoi Rezolutë në të ... më tepër...

Rahoj: Shpresojmë në dialog të civilizuar me qeverinë katalonase

Rahoj: Shpresojmë në dialog të civilizuar me qeverinë katalonase

Madrid, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Autoritetet spanjolle shpresojnë në dialog civil me qeverinë katalon... më tepër...

Mej: Për marrëveshjen për Bregzitin do të deklarohet Parlamenti britanik

Mej: Për marrëveshjen për Bregzitin do të deklarohet Parlamenti britanik

Londër, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Marrëveshja përfundimtare për Bregzitin do të parashtrohet në mirati... më tepër...

Fitimi i pronarit të "Zara"-s arrin 2,3 miliardë euro për shkak shitjes së madhe

Fitimi i pronarit të "Zara"-s arrin 2,3 miliardë euro për shkak shitjes së madhe

Madrid, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Neto fitimi i gjigantit spanjoll të tekstilit "Inditeks", pronar i f... më tepër...

Shumica në PE i mbështeti aranzhmanet e arritura mes KE-së dhe Britanisë së Madhe

Shumica në PE i mbështeti aranzhmanet e arritura mes KE-së dhe Britanisë së Madhe

Bruksel, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Shumica në Parlamentin evropian sot i mbështeti vendimet e arritura... më tepër...

Franca do ta ndalojë shfrytëzimin e telefonave celular në shkolla

Franca do ta ndalojë shfrytëzimin e telefonave celular në shkolla

Paris, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Franca nga viti i ardhshëm nxënësve të shkollave fillore dhe të mesme... më tepër...

Qeveria e Polonisë mori përkrahjen e Parlamentit

Qeveria e Polonisë mori përkrahjen e Parlamentit

Varshavë, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Qeveria e re polake, e udhëhequr nga kryeministri Mateush Moravjec... më tepër...

Barnie: Nuk ka mënyrë që BE-ja dhe Londra të lidhin marrëveshje tregtare para Bregzitit

Barnie: Nuk ka mënyrë që BE-ja dhe Londra të lidhin marrëveshje tregtare para Bregzitit

Bruksel, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Nuk ka kurrfarë mundësie që Brukseli dhe Londra të lidhin marrëvesh... më tepër...

Tusk: Kuotat e detyrueshme të emigrantëve janë jo funksionalë

Tusk: Kuotat e detyrueshme të emigrantëve janë jo funksionalë

Bruksel, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Kuotat e detyrueshme për shpërndarjen e emigrantëve në suaza të BE-... më tepër...

Këshilli i BE-së i paralajmëroi marrëveshjet e Komisionit Evropian me Londrën

Këshilli i BE-së i paralajmëroi marrëveshjet e Komisionit Evropian me Londrën

Bruksel, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Këshilli i ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së sot i vlerësoi ... më tepër...

BE do të krijojë bazë të vetme të të dhënave për luftë kundër krimit

BE do të krijojë bazë të vetme të të dhënave për luftë kundër krimit

Bruksel, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Bashkimi Evropian planifikon që të hartojë bazë të vetme të të dhën... më tepër...

Një i vdekur dhe 21 të lënduar gjatë shpërthimit në terminalin për gaz natyror në Austri (PLT)

Një i vdekur dhe 21 të lënduar gjatë shpërthimit në terminalin për gaz natyror në Austri (PLT)

Vjenë, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Një i vdekur dhe 21 të lënduar është bilanci më i ri i viktimave gjat... më tepër...

Ministrat e BE-së optimistë se negociatat për Bregzitin mund të kalojnë në fazën e ardhshme

Ministrat e BE-së optimistë se negociatat për Bregzitin mund të kalojnë në fazën e ardhshme

Bruksel, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Ministrat e vendeve anëtare të BE-së janë optimistë se nga fundi i ... më tepër...

Makron: Po e humbim betejën kundër ndryshimeve klimatike

Makron: Po e humbim betejën kundër ndryshimeve klimatike

Paris, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Presidenti francez Emanuel Makron sot në Paris theksoi se bota po e h... më tepër...

Rritje e numrit të rasteve të salmonelës në BE

Rritje e numrit të rasteve të salmonelës në BE

Londër, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Numri i rasteve të personave të helmuat me salmonelë në vendet e Bas... më tepër...

Makron: Nevojitet mobilizim më i madh në luftën kundër ndryshimeve klimatike

Makron: Nevojitet mobilizim më i madh në luftën kundër ndryshimeve klimatike

Paris, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Presidenti i Francës, Emanuel Makron, në një intervistë për gazetën p... më tepër...

Mozaik

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...

Një i burgosur iu dorëzua autoriteteve pas 20 viteve të kaluar në arrati

I burgosuri Gasan Saleh (66), i cili para 20 vitev...