• A-
  • A
  • A+
E enjte, 19 Tetor 2017, 

Maqedoni

Takim për projekt-programin për reformë në menaxhimin me financat publike 2018-2021

Takim për projekt-programin për reformë në menaxhimin me financat publike 2018-2021

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Mekanizmi për organizata qytetare IPA 2 sot organizon takim konsultativ... më tepër...

 
Çështje të më shumë sferave në seancën e sotme të Qeverisë

Çështje të më shumë sferave në seancën e sotme të Qeverisë

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Qeveria e Republikës së Maqedonisë sot do ta mbajë seancën e 32-të, në ... më tepër...

Shkencëtarë prej 26 vendeve, institucioneve dhe kompanive në Simpoziumin ndërkombëtar për bujqësi  në Ohër

Shkencëtarë prej 26 vendeve, institucioneve dhe kompanive në Simpoziumin ndërkombëtar për bujqësi në Ohër

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Inovacione dhe modernizim të aktiviteteve pas korrjes, vlerësimi i kons... më tepër...

Fillon edicioni i 36-të i Festivalit të Xhazit në Shkup

Fillon edicioni i 36-të i Festivalit të Xhazit në Shkup

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Me koncert të trios David Helbok nga Austria dhe të ansamblit të madh n... më tepër...

Është mbyllur kufiri me Greqinë, në grevë doganierët grekë

Është mbyllur kufiri me Greqinë, në grevë doganierët grekë

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Për shkak të grevës së doganierëve grekë, sot do të ndërpritet komunika... më tepër...

Mot me diell, temperatura deri në 28 gradë Celsius

Mot me diell, temperatura deri në 28 gradë Celsius

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogl... më tepër...

ZL2017/ KSHZ do të vendosë rreth anbkesave për zgjedhjet

ZL2017/ KSHZ do të vendosë rreth anbkesave për zgjedhjet

Shkup, 19 tetor (MIA) - Komisioni shtetëror zgjedhor në mbledhjen e sotme duhet t'i shqyrtojë dhe të... më tepër...

Grujevski dhe Boshkovski janë arrestuar në Selanik

Grujevski dhe Boshkovski janë arrestuar në Selanik

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Goran Grujevski dhe Nikolla Boshkovski, dy ish-shefa në MPB, të cilët j... më tepër...

Gjykata penale i pranoi akuzat për "Trust" dhe "Total"

Gjykata penale i pranoi akuzat për "Trust" dhe "Total"

Shkup, 18 tetor 2017 (MIA) - Prokuroria Speciale Publike e pranoi njoftimin nga Gjykata Penale e Shk... më tepër...

Për shkak të grevës së doganierëve grekë nesër mbyllet kufiri me Greqinë

Për shkak të grevës së doganierëve grekë nesër mbyllet kufiri me Greqinë

Shkup, 18 tetor 2017 (MIA) - Për shkak të grevës së shërbimeve doganore greke nesër do të ndërpritet... më tepër...

Fazliu: Maqedonia do ta shfrytëzojë çdo mundësi në procesin e integrimit në BE

Fazliu: Maqedonia do ta shfrytëzojë çdo mundësi në procesin e integrimit në BE

Shkup, 18 tetor 2017 (MIA) - Ministri i Vetëqeverisjes Lokale Suhejl Fazliu në Forumin rajonal për b... më tepër...

ZL2017/U zyrtarizua koalicioni Aleanca për Shqiptarët - BESA

ZL2017/U zyrtarizua koalicioni Aleanca për Shqiptarët - BESA

Shkup, 18 tetor 2017 (MIA) - Në konferencën e sotme për shtyp mes  Aleancës për Shqiptarët dhe Lëviz... më tepër...

Përfaqësues të Nismës brendapartiake për reforma në VMRO-DPME për vizitë në Bruksel

Përfaqësues të Nismës brendapartiake për reforma në VMRO-DPME për vizitë në Bruksel

Shkup, 18 tetor 2017 (MIA) - Përfaqësues të Nismës brendapartiake për reforma në VMRO-DPMNE, Aleksan... më tepër...

Seancë e KSHZ-së, do të shqyrtohet Raporti për ankesat për zgjedhjet

Seancë e KSHZ-së, do të shqyrtohet Raporti për ankesat për zgjedhjet

Shkup, 18 tetor 2017 (MIA) - Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve sot do ta mbajë seancën e 158-të në të... më tepër...

ARM: Realizohet me sukses stërvitja "Sfidë 2017"

ARM: Realizohet me sukses stërvitja "Sfidë 2017"

Shkup, 18 tetor 2017 (MIA) - Në kuadër të aktivitetit stërvitës dypalësh "Sfidë 2017" në të cilën ma... më tepër...

Stojanovski: Maqedonia anëtarësim në NATO duhet ta marrë si çmim, e jo politikisht

Stojanovski: Maqedonia anëtarësim në NATO duhet ta marrë si çmim, e jo politikisht

Shkup, 18 tetor 2017 (MIA) - Garancia e sigurisë është dobia më e madhe për Maqedoninë, si vend anët... më tepër...

Xhaferi u takua me kryetaren e Senatit të Holandës, Ankie Brokers Knol

Xhaferi u takua me kryetaren e Senatit të Holandës, Ankie Brokers Knol

Shkup, 18 tetor 2017 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot në ... më tepër...