• A-
  • A
  • A+
E hënë, 11 Dhjetor 2017, 

Politika e jashtme

Optimizëm në Shkup dhe Athinë para raundit të të ri të bisedimeve për emrin në Bruksel

Optimizëm në Shkup dhe Athinë para raundit të të ri të bisedimeve për emrin në Bruksel

Shkup, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Ndërmjetësuesi i KB-së në bisedimet për çështjen e emrit midis Maqedo... më tepër...

 
Borisov: Të bashkohemi dhe të ndihmojmë në zgjidhjen e problemit me emrin

Borisov: Të bashkohemi dhe të ndihmojmë në zgjidhjen e problemit me emrin

Shkup, 9 dhjetor 2017 (MIA) - Çështjen rreth emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë duhet ta zgjidhim. D... më tepër...

Cipras: Viti 2018 do të sjellë vendime pozitive nëse Shkupi bën hapa pozitiv përpara

Cipras: Viti 2018 do të sjellë vendime pozitive nëse Shkupi bën hapa pozitiv përpara

Beograd, 9 dhjetor 2017 (MIA) - Kryeministri grek, Aleksis Cipras pret në vitin 2018 të ndodh kthesë... më tepër...

Laslo Duks: Maqedonia i plotëson kushtet për të filluar negociata me BE-në

Laslo Duks: Maqedonia i plotëson kushtet për të filluar negociata me BE-në

Shkup, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Maqedonia i plotëson kushtet për të filluar negociata me Bashkimin Evr... më tepër...

Dimitrov në Këshillin e ministrave të OSBE-së në Vjenë

Dimitrov në Këshillin e ministrave të OSBE-së në Vjenë

Shkup, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Një delegacion i udhëhequr nga ministri i Punëve të Jashtme të Republi... më tepër...

Në MPJ takim informues për thirrjen e parë rajonale të Fondit për Ballkan Perëndimor

Në MPJ takim informues për thirrjen e parë rajonale të Fondit për Ballkan Perëndimor

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Në Ministrinë e Punëve të Jashtme sot u mbajt sesioni i parë informues... më tepër...

Info-sesion për thirrjen e parë rajonale të Fondit për Ballkanin Perëndimor

Info-sesion për thirrjen e parë rajonale të Fondit për Ballkanin Perëndimor

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë, në koordinim... më tepër...

MPJ: I pashfrytëzuar potenciali për bashkëpunim me Indonezinë

MPJ: I pashfrytëzuar potenciali për bashkëpunim me Indonezinë

Shkup, 5 dhjetor 2017 (MIA) - Ekziston potencial i madh i pashfrytëzuar për avancimin e bashkëpunimi... më tepër...

Konsultime politike midis Maqedonisë dhe Malit të Zi

Konsultime politike midis Maqedonisë dhe Malit të Zi

Shkup, 5 dhjetor 2017 (MIA) - Ministritë e Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë dhe Malit t... më tepër...

"Katimerini": SHBA-ja kthehet në Ballkan

"Katimerini": SHBA-ja kthehet në Ballkan

Athinë, 5 dhjetor 2017 (MIA) - Vizitën në Uashington të ministrave të punëve të jashtme të vendeve t... më tepër...

Koxias: Duhet të gjendet kompromis për çështjen e emrit

Koxias: Duhet të gjendet kompromis për çështjen e emrit

Athinë, 4 dhjetor 2017 (MIA) - Duhet të gjendet kompromis për çështjen e emrit që të hapet rruga e M... më tepër...

Osmani: Klima tërësisht është ndryshuar, ka porosi pozitive, pritet propozim nga Nimici

Osmani: Klima tërësisht është ndryshuar, ka porosi pozitive, pritet propozim nga Nimici

Shkup, 1 dhjetor 2017 (MIA) - Data për vazhdimin e negociatave tashmë është definuar. Kontaktet me M... më tepër...

Dimitrov: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO do ta përforcojë stabilitetin e Ballkanit

Dimitrov: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO do ta përforcojë stabilitetin e Ballkanit

Uashington, 1 dhjetor 2017 (MIA) - Anëtarësimi i Republikës së Maqedonisë në NATO do ta përforcojë s... më tepër...

Han: Zgjidhje e mundshme për Maqedoninë në gjysmën e parë të vitit 2018

Han: Zgjidhje e mundshme për Maqedoninë në gjysmën e parë të vitit 2018

Vjenë, 30 nëntor 3017 (MIA) - Eurokomisari për zgjerim dhe politikë të mirë fqinjësore, Johanes Han ... më tepër...

SHBA: Maqedonia po shkon në drejtim të mirë, ta shfrytëzojë momentumin pozitiv për në NATO dhe BE

SHBA: Maqedonia po shkon në drejtim të mirë, ta shfrytëzojë momentumin pozitiv për në NATO dhe BE

Uashington, 29 nëntor 2017 (MIA) - Maqedonia sërish po lëvizë në drejtim të duhur dhe duhet ta shfry... më tepër...

Zhbogar: BE dëshiron të shohë përkushtim të Qeverisë për reformat

Zhbogar: BE dëshiron të shohë përkushtim të Qeverisë për reformat

Kumanovë, 27 nëntor 2017 (MIA) - Procesi i reformave në Maqedoni vazhdon. Atë që ne si Bashkimi Evro... më tepër...

Peterle: Është mirë të gjithë liderët politik të ndajnë ambicie të njëjtë evropiane

Peterle: Është mirë të gjithë liderët politik të ndajnë ambicie të njëjtë evropiane

Shkup, 27 nëntor 2017 (MIA) - Eurodeputeti slloven dhe kryetar i delegacionit të PE-së për Maqedoni,... më tepër...

Mozaik

Aktori Deni Masterson akuzohet për përdhunim

Aktori Deni Masterson i cili u bë i njohur me seri...

Fillon sonte edicioni i 19-të i Këngës Magjike

Nën drejtimin e moderatorit Ardit Gjebrea sonte me...

Ndërron jetë ylli i rokut francez, Johnny Hallyday

Njëri prej yjeve të rokut francez Johnny Hallyday,...

Këngëtari më i dëgjuar në vitin 2017, sipas "Spotify"

Ai u nderua nga "Grammy", por "Spotify" thotë se ë...

Letrat e Greta Grabos zbulojnë sa ka qenë ajo e vetmuar

Koleksioni i letrave të aktores suedezo-amerikane,...