• A-
  • A
  • A+
E martë, 24 Tetor 2017, 

Mbrojte dhe siguri

Seminar për projektin e NATO-s - SIARS

Seminar për projektin e NATO-s - SIARS

Shkup, 24 tetor 2017 (MIA) - Ministria e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska sot do ta hapë seminarin pë... më tepër...

 
Grujevski dhe Boshkoski sot para Gjykatës në Selanik

Grujevski dhe Boshkoski sot para Gjykatës në Selanik

Shkup, 24 tetor 2017 (MIA) - Në Gjykatën në Selanik sot duhet të mbahet gjykimi i ish-shefit të Drej... më tepër...

MPB demanton se po përgjohen anëtarë të kryesisë së një partie politike

MPB demanton se po përgjohen anëtarë të kryesisë së një partie politike

Shkup, 23 tetor 2017 (MIA) - Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) demanton se po përgjihen anëtarë ... më tepër...

Te një shkupjan janë zbuluar armë dhe municion

Te një shkupjan janë zbuluar armë dhe municion

Shkup, 23 tetor 2017 (MIA) - Sektori për Punë të Brendshme Shkup - Njësiti për tregti të palejuar, d... më tepër...

Lëndohen dy punëtorë gjatë punimeve ndërtimore në autostradën Kërçovë - Ohër

Lëndohen dy punëtorë gjatë punimeve ndërtimore në autostradën Kërçovë - Ohër

Shkup, 23 tetor 2017 (MIA) - Dy punëtorë ndërtimi janë lënduar gjatë kryerjes së punëve ndërtimore t... më tepër...

Në një kamion në vendkalimin kufitar "Bogorodicë" janë zbuluar 13 emigrantë ilegalë

Në një kamion në vendkalimin kufitar "Bogorodicë" janë zbuluar 13 emigrantë ilegalë

Shkup, 22 tetor 2017 (MIA) - Një grup prej 13 emigrantëve ilegalë nga Iraku ka zbuluar dje policia k... më tepër...

Disa adoleshentë kanë gjetur bombë artizanale në një lagje të Gazi Babës

Disa adoleshentë kanë gjetur bombë artizanale në një lagje të Gazi Babës

Shkup, 22 tetor 2017 (MIA) - Disa adoleshentë kanë gjetur bombë artizanale në rr. "Ordan Çopella" në... më tepër...

Një vajzë gjashtëvjeçare është lënduar në një aksident në Shtip

Një vajzë gjashtëvjeçare është lënduar në një aksident në Shtip

Shkup, 22 tetor 2017 (MIA) - Një vajzë gjashtëvjeçare ka marrë lëndime të rënda trupore pasi atë e k... më tepër...

Spasovski: Pres që Grujovski dhe Boshkoski të kthehen në Maqedoni

Spasovski: Pres që Grujovski dhe Boshkoski të kthehen në Maqedoni

Shkup, 21 tetor 2017 (MIA) - Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot deklaroi se pret q... më tepër...

Spasovski: Duhet të investojmë në siguri

Spasovski: Duhet të investojmë në siguri

Shkup, 21 tetor 2017 (MIA) - Në kazermën e Ilindenit në Shkup sot u mbajt stërvitja e përbashkët e N... më tepër...

Rrahje masive e shtetasve turq për një vajzë, një i lënduar

Rrahje masive e shtetasve turq për një vajzë, një i lënduar

Shkup, 21 tetor 2017 (MIA) - Dhjetë persona të panjohur, shtetas të Republikës së Turqisë, e kanë su... më tepër...

Rikahëzohet komunikacioni përmes bulevardit "Goce Dellçev" për shkak të garave në rreth

Rikahëzohet komunikacioni përmes bulevardit "Goce Dellçev" për shkak të garave në rreth

Shkup, 21 tetor 2017 (MIA) - Për shkak të mbajtjes së garave automobilistike në rreth, sot dhe nesër... më tepër...

Stërvitje e njësiteve speciale të MPB-së në kazermën "Ilinden"

Stërvitje e njësiteve speciale të MPB-së në kazermën "Ilinden"

Shkup, 21 tetor 2017 (MIA) - Pjesëtarët të njësiteve speciale të Ministrisë së Punëve të Brendshme s... më tepër...

Gjykimi i Grujovskit dhe Boshkoskit në Selanik shtyhet për më 24 tetor

Gjykimi i Grujovskit dhe Boshkoskit në Selanik shtyhet për më 24 tetor

Shkup, 20 tetor 2017 (MIA) - Gjykata në Selanik sot e ka shtyrë për më 24 tetor gjykimin e ish-shefi... më tepër...

Spasovski: Grujevski dhe Boshkovski kanë pasur logjistikë nga Maqedonia

Spasovski: Grujevski dhe Boshkovski kanë pasur logjistikë nga Maqedonia

Shkup, 20 tetor 2017 (MIA) - Ministri i Punëve të Brendshëm Oliver Spasovski deklaroi se ish shefi i... më tepër...

Sulmohet një i mitur afër Stacionit Hekurudhor në Shkup

Sulmohet një i mitur afër Stacionit Hekurudhor në Shkup

Shkup, 20 tetor 2017 (MIA) - Dy të mitur janë  u sulmuar dje rreth mesditës në stacionin e  autobusë... më tepër...

Disa vjedhës kanë sulmuar një grua, e kanë lidhur me ngjitëse dhe i kanë vjedhur stoli prej ari

Disa vjedhës kanë sulmuar një grua, e kanë lidhur me ngjitëse dhe i kanë vjedhur stoli prej ari

Shkup, 20 tetor 2017 (MIA) - Dy persona të maskuar dhe të armatosur me thikë mbrëmë fizikisht e kanë... më tepër...

Mozaik

Nju-Jork: Filloi hetimi për kompaninë "Vajnstin"

Prokurori publik i shtetit federeal amerikan të Nj...

Londër, sfilatë modeste me hixhab (video)

Shtatë stiliste kanë prezantuar koleksionet e tyre...

Rita Ora lanson këngën e re ‘Anywhere’ (video)

Rita ende nuk ka mundur që të lansojë albumin e dy...

Peshkaqeni dhelpër bie në rrjetat e peshkatarëve të Orikumit

Një specie e rrallë peshkaqeni për brigjet detare ...

Publikohen letrat e Obamas për ish-të dashurën

Letrat personale të Barak Obama, që ai i ka shkrua...