• A-
  • A
  • A+
E martë, 24 Tetor 2017, 

Të tjera

Mot i vranët dhe i ftohtë me reshje të përkohshme të shiut

Mot i vranët dhe i ftohtë me reshje të përkohshme të shiut

Shkup, 24 tetor 2017 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht i vranët dhe i ftohtë, me reshje ... më tepër...

 
DPHM: Masë jostabile ajrore me përmasa të mëdha po i afrohet Shtipit

DPHM: Masë jostabile ajrore me përmasa të mëdha po i afrohet Shtipit

Shkup, 23 tetor 2017 (MIA) - Drejtoria për punë hidrometeorologjike (DPHM) kumtoi se një masë jostab... më tepër...

DPHM: Në Ohër 15 litra shtresë ujore nga reshjet e shiut

DPHM: Në Ohër 15 litra shtresë ujore nga reshjet e shiut

Shkup, 23 tetor 2017 (MIA) - Më së shumti reshje të shiut në nëntë orët e kaluara kanë rënë në Ohër,... më tepër...

DPHM: Mot jostabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut në Gjevgjeli dhe mbi Malin e Zi të Shkupit

DPHM: Mot jostabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut në Gjevgjeli dhe mbi Malin e Zi të Shkupit

Shkup, 23 tetor 2017 (MIA) - Jostabilitet më të madh ajror i shoqëruar me reshje intensive të shiut ... më tepër...

Dita e luftës revolucionare të Maqedonisë

Dita e luftës revolucionare të Maqedonisë

Shkup, 23 tetor 2017 (MIA) - Në Republikën e Maqedonisë sot shënohet 23 Tetori - Dita e Luftës revol... më tepër...

Mot i vranër me reshje të përkohshme të shiut

Mot i vranër me reshje të përkohshme të shiut

Shkup, 23 tetor 2017 (MIA) - Në Maqedoni nën ndikimin e valës së lagësht dhe të ftohët ajrore do të ... më tepër...

Prej nesër reshje të kohëpaskohshme të shiut dhe ulje të temperaturave

Prej nesër reshje të kohëpaskohshme të shiut dhe ulje të temperaturave

Shkup, 22 tetor 2017 (MIA) - Nën ndikimin e valës së lagësht dhe të ftohtë prej nesër, moti do të je... më tepër...

Edhe nesër mot me diell dhe i ngrohtë, nga e hëna shi dhe borë

Edhe nesër mot me diell dhe i ngrohtë, nga e hëna shi dhe borë

Shkup, 21 tetor 2017 (MIA) - Mot me diell dhe i ngrohtë me temperaturë deri 27 gradë do të mbahet ed... më tepër...

Mot me diell dhe i ngrohtë, deri në 28 gradë

Mot me diell dhe i ngrohtë, deri në 28 gradë

Shkup, 20 tetor 2017 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe relativisht i ngrohtë me vranë... më tepër...

Tre të lënduar gjatë incidentit në një autobus qyteti në Shkup

Tre të lënduar gjatë incidentit në një autobus qyteti në Shkup

Shkup, 20 tetor 2017 (MIA) - Tre persona janë lënduar mbrëmë rreth orës 21 në stacionin e autobusit ... më tepër...

Rrahje masive në Bit Pazar, tifozët e Vardarit shkatërrojnë gjithçka para tyre

Rrahje masive në Bit Pazar, tifozët e Vardarit shkatërrojnë gjithçka para tyre

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Para pak çastesh ka ndodhur një rrahje masive në afërsi të tregut të Bi... më tepër...

Arifi në takim me presidentin e Shqipërisë Ilir Metën

Arifi në takim me presidentin e Shqipërisë Ilir Metën

Tetovë, 19 tetor 2017 (MIA) - Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot ka realizuar takim me ... më tepër...

Akademi përkujtimore për nder të Isa Likës

Akademi përkujtimore për nder të Isa Likës

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Në Tetovë sot u mbajt një akademi përkujtimore në nder të 8-vjetorit të... më tepër...

Një seri tërmetesh në Pehçevë, Berovë dhe rrethinë

Një seri tërmetesh në Pehçevë, Berovë dhe rrethinë

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Një seri tërmetesh epiqendrat e të cilave vjen nga rajoni Pehçevë-Kresn... më tepër...

Nga e hëna ftohje me reshje të shiut, në male borë

Nga e hëna ftohje me reshje të shiut, në male borë

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Nën ndikimin e valës së ftohtë ajrore nga e hëna do të mbizotëroj mot i... më tepër...

Sot 14 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës

Sot 14 vjet nga Lumturimi i Nënë Terezës

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Sot shënohen 14 vjet nga Lumturimi i Anjeze Gonxhe Bojaxhiu, e njohur s... më tepër...

Mot me diell, temperatura deri në 28 gradë Celsius

Mot me diell, temperatura deri në 28 gradë Celsius

Shkup, 19 tetor 2017 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogl... më tepër...

Mozaik

Nju-Jork: Filloi hetimi për kompaninë "Vajnstin"

Prokurori publik i shtetit federeal amerikan të Nj...

Londër, sfilatë modeste me hixhab (video)

Shtatë stiliste kanë prezantuar koleksionet e tyre...

Rita Ora lanson këngën e re ‘Anywhere’ (video)

Rita ende nuk ka mundur që të lansojë albumin e dy...

Peshkaqeni dhelpër bie në rrjetat e peshkatarëve të Orikumit

Një specie e rrallë peshkaqeni për brigjet detare ...

Publikohen letrat e Obamas për ish-të dashurën

Letrat personale të Barak Obama, që ai i ka shkrua...