• A-
  • A
  • A+
E enjte, 18 Janar 2018, 

Të tjera

MIA Flesh

MIA Flesh

14:00/18 janar/2018 Shkup  - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i cili mbrëmë mbë... më tepër...

 
Në fundjavë shi dhe dëborë, nesër mot i thatë dhe i ftohtë

Në fundjavë shi dhe dëborë, nesër mot i thatë dhe i ftohtë

Shkup, 18  janar 2017 (MIA) - Drejtoria e Punëve Hidrometeorologjike gjatë fundjavës paralajmëron re... më tepër...

Erë deri në 70 km/h në rajonin e Shkupit

Erë deri në 70 km/h në rajonin e Shkupit

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Në rajonin e Shkupit sot në mëngjes fryn erë me shpejtësi deri në 70 km... më tepër...

Lika: Figura heroike e Skënderbeut do të mbahet gjallë me virtytet dhe traditat e trashëguara

Lika: Figura heroike e Skënderbeut do të mbahet gjallë me virtytet dhe traditat e trashëguara

Shkup, 17 janar 2017 (MIA) - Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për... më tepër...

Gjergj Kastriot Skënderbeu, 550 vjet nga vdekja e simbolit të krenarisë shqiptare

Gjergj Kastriot Skënderbeu, 550 vjet nga vdekja e simbolit të krenarisë shqiptare

Shkup, 17 janar 2018 (MIA) -  Sot, shënohen 550 vjet nga vdekja e Heroit Kombëtar Shqiptar, Gjergj K... më tepër...

Mot me vranësira të ndryshueshme, në male borë

Mot me vranësira të ndryshueshme, në male borë

Shkup, 17 janar 2018 (MIA) - Moti paradite do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha m... më tepër...

Tërmet në Ohër dhe rrethinë

Tërmet në Ohër dhe rrethinë

Shkup, 17 janar 2018 (MIA) - Tërmet me epiqendër në rajonin e Ohrit u regjistrua mbrëmë në ora 21 e ... më tepër...

Prej nesër shi dhe erë, në male borë

Prej nesër shi dhe erë, në male borë

Shkup, 16 janar 2018 (MIA) - Prej nesër paradite duke filluar nga pjesët perëndimore të vendit prite... më tepër...

Më ftohtë sot në mëngjes në Pozharan, prej nesër mbrëma ftohje e menjëhershme

Më ftohtë sot në mëngjes në Pozharan, prej nesër mbrëma ftohje e menjëhershme

Shkup, 16 janar 2018 (MIA) - Temperaturë më e ulët prej minus dy gradë sot në mëngjes është matur në... më tepër...

Mot me vranësira të ndryshueshme, prej nesër pasdite reshje dhe ftohje

Mot me vranësira të ndryshueshme, prej nesër pasdite reshje dhe ftohje

Shkup, 16 janar 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe me periudh... më tepër...

Tekst integral nga fjalimi i Grubit në mbledhjen e Komisionit për Çështje Evropiane

Tekst integral nga fjalimi i Grubit në mbledhjen e Komisionit për Çështje Evropiane

Shkup, 15 janar 2018 (MIA) Fjalimi i plotë i kryetarit të Komisionit për Çështje Evropiane i Kuvend... më tepër...

Niveli i lumenjëve nën mesataren e janarit

Niveli i lumenjëve nën mesataren e janarit

Shkup, 15 janar 2018 (MIA) - Pothuajse tetë herë më ulët se mesatarja për janarin është niveli i lum... më tepër...

Mot me vranësira dhe të reshura të dobëta të borës

Mot me vranësira dhe të reshura të dobëta të borës

Shkup, 15 janar 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira me reshje lokale të ... më tepër...

Rriten nivelet e lumenjve Vardar, Pçinja dhe Drini i Zi

Rriten nivelet e lumenjve Vardar, Pçinja dhe Drini i Zi

Shkup, 14 janar 2018 (MIA) - Është rritur niveli i lumenjve Vardar në Demir Kapi, Pçinja në Banjën e... më tepër...

Mot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe borë

Mot me vranësira me reshje lokale të shiut dhe borë

Shkup, 14 janar 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira me reshje të dobëta ... më tepër...

Në Mavrovë katër centimetra borë, moti kryesisht i vranët me shi të dobët

Në Mavrovë katër centimetra borë, moti kryesisht i vranët me shi të dobët

Shkup, 13 janar 2018 (MIA) - Lartësia e shtresës së borës sot në mëngjes në orën tetë në Mavrovë ësh... më tepër...

Mot i vranët me reshje të dobëta të shiut dhe borë

Mot i vranët me reshje të dobëta të shiut dhe borë

Shkup, 13 janar 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë kryesisht me vranësira dhe me të reshura të... më tepër...

Mozaik

Dua Lipa, këngëtarja më e nominuar e të gjitha kohërave nga Brit Awards

Dua Lipa është këngëtarja e parë femër, pas Adele ...

Xhaka firmosi kontratën e martesës

Dje në Londër është kurorëzuar me martesë lidhja e...

Vetura e vitit 1920 sot kushton 1 milion euro

Një Alfa Romeo e vjetër, e harruar prej dekadash n...

Fshati më i ftohtë në botë thyen rekordet

Fshati më i ftohtë në botë, Oymyakon në Siberi, ka...

Ndërron jetë këngëtarja e "The Cranberries"

Në moshën 46-vjeçare sot në Londër në mënyrë të pa...