• A-
  • A
  • A+
E enjte, 18 Janar 2018, 

Politika e brenoshme

Takimi i Xhaferit me kryetarin e Këshillit Global për Tolerancë dhe Paqe

Takimi i Xhaferit me kryetarin e Këshillit Global për Tolerancë dhe Paqe

Shkup, 18 janar 2017 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, realizo... më tepër...

 
Vendimi i Ivanov për ligjin për gjuhët për LSDM-në është politikë e ndarjeve, për BDI-në Ivanov nuk e shfrytëzoi shansin për përmirësimin e imazhit para shqiptarëve

Vendimi i Ivanov për ligjin për gjuhët për LSDM-në është politikë e ndarjeve, për BDI-në Ivanov nuk e shfrytëzoi shansin për përmirësimin e imazhit para shqiptarëve

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Vendimi i presidentit Gjorge Ivanov për të mos e nënshkruar dekretin pë... më tepër...

Xhaferi, Stoltenbergut: Të finalizohet "puna e papërfunduar" nga Samiti i Bukureshtit

Xhaferi, Stoltenbergut: Të finalizohet "puna e papërfunduar" nga Samiti i Bukureshtit

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Vetëm me dialog konstruktiv me fqinjët lidhur me çështjet kontestuese d... më tepër...

Stoltenberg: Para selisë së NATO-s ende ka vend për flamuj të rinj

Stoltenberg: Para selisë së NATO-s ende ka vend për flamuj të rinj

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Para selisë së NATO-s ende ka vend për flamuj të rinj, porositi në fjal... më tepër...

Maqedonia ta marrë anëtarësimin e merituar në NATO, kërkoi Ivanov nga Stoltenberg

Maqedonia ta marrë anëtarësimin e merituar në NATO, kërkoi Ivanov nga Stoltenberg

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Republika e Maqedonisë në kontinuitet tregon se është partner i besuesh... më tepër...

Qeveria do ta analizojë kornizën e propozuar nga Nimici

Qeveria do ta analizojë kornizën e propozuar nga Nimici

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Në OKB krijohen kushte për lëvizje përpara të procesit për zgjidhen e ç... më tepër...

Kuvendi do ta mbajë seancat e 31-të, 30-të dhe të 12-të

Kuvendi do ta mbajë seancat e 31-të, 30-të dhe të 12-të

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot do ta mbajë seancën e 31-të, të ... më tepër...

Seancë e Komisionit juridiko-ligjdhënës

Seancë e Komisionit juridiko-ligjdhënës

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Komisioni kuvendor juridiko-ligjdhënës sot do ta mbajë seancën e 39-të.... më tepër...

Ligji për gjuhët nuk kaloi tek Ivanovi, Qeveria konsideron se ai është kushtetues

Ligji për gjuhët nuk kaloi tek Ivanovi, Qeveria konsideron se ai është kushtetues

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Pas heshtjes njëjavore, presidenti Gjorge Ivanov dje kumtoi se nuk do t... më tepër...

Mbledhja e parë e Komitetit të përbashkët për integrime evropiane mes Maqedonisë dhe Kosovës

Mbledhja e parë e Komitetit të përbashkët për integrime evropiane mes Maqedonisë dhe Kosovës

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Në Sekretariatin për Çështje Evropiane sot do ta mbahet mbledhjen e par... më tepër...

Stoltengerb e filloi vizitën dyditore në Maqedoni

Stoltengerb e filloi vizitën dyditore në Maqedoni

Shkup, 17 janar 2018 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg sonte arriti në Shku... më tepër...

Xhaferi: Ligji për Gjuhët do të kthehet në Kuvend, sugjerimet e Ivanovit do të shqyrtohen

Xhaferi: Ligji për Gjuhët do të kthehet në Kuvend, sugjerimet e Ivanovit do të shqyrtohen

Shkup, 17 janar 2018 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi pas vendimit për veto ... më tepër...

Qeveria: Me Ligjin për gjuhët fitojnë të gjithë qytetarët dhe Maqedonia

Qeveria: Me Ligjin për gjuhët fitojnë të gjithë qytetarët dhe Maqedonia

Shkup, 17 janar 2018 (MIA) - Qeveria e Republikës së Maqedonisë përmes kumtesës shprehu keqardhje pë... më tepër...

Lika: Rritje e bashkëpunimit ekonomik midis Maqedonisë, Shqipërisë dhe SHBA-së

Lika: Rritje e bashkëpunimit ekonomik midis Maqedonisë, Shqipërisë dhe SHBA-së

Shkup, 17 janar 2018 (MIA) - Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për ... më tepër...

Presidenti Ivanov vendosi veto ndaj Ligjit për gjuhët

Presidenti Ivanov vendosi veto ndaj Ligjit për gjuhët

Shkup, 17 janar 2018 (MIA) - Presidenti Gjorge Ivanov në fjalimin e sontëm kumtoi se nuk do ta nënsh... më tepër...

Përfaqësues të Qeverisë u takuan me blerës të mishit të qengjit

Përfaqësues të Qeverisë u takuan me blerës të mishit të qengjit

Shkup, 17 janar 2018 (MIA) - Këshilltarja e posaçme për bujqësi, pylltari dhe ekonomi të ujërave e k... më tepër...

Deputetët e VMRO-DPMNE-së kthehen në Kuvend vetëm për fjalimin e Stoltenbergut

Deputetët e VMRO-DPMNE-së kthehen në Kuvend vetëm për fjalimin e Stoltenbergut

Shkup, 17 janar 2018 (MIA) - Deputetët e VMRO-DPMNE-së nesër kthehen në Kuvend që të marrin pjesë në... më tepër...

Mozaik

Dua Lipa, këngëtarja më e nominuar e të gjitha kohërave nga Brit Awards

Dua Lipa është këngëtarja e parë femër, pas Adele ...

Xhaka firmosi kontratën e martesës

Dje në Londër është kurorëzuar me martesë lidhja e...

Vetura e vitit 1920 sot kushton 1 milion euro

Një Alfa Romeo e vjetër, e harruar prej dekadash n...

Fshati më i ftohtë në botë thyen rekordet

Fshati më i ftohtë në botë, Oymyakon në Siberi, ka...

Ndërron jetë këngëtarja e "The Cranberries"

Në moshën 46-vjeçare sot në Londër në mënyrë të pa...