• A-
  • A
  • A+
E shtunë, 20 Janar 2018, 

Sport

Maqedonia e përfundon vitin e 76-ta në listën e FIFA-s, Kosova e 177-të, kurse Shqipëria e mban pozicionin që e kishte të 62-të

Maqedonia e përfundon vitin e 76-ta në listën e FIFA-s, Kosova e 177-të, kurse Shqipëria e mban pozicionin që e kishte të 62-të

Cyrih, 21 dhjetor 2017 (MIA) - Kombëtarja e futbollit të Maqedonisë nuk ka ndryshime në renditjen e ... më tepër...

 
Bëhen të ditura datat për duelet e çerekfinales midis Shkëndisë dhe Vardarit në Kupën e Maqedonisë

Bëhen të ditura datat për duelet e çerekfinales midis Shkëndisë dhe Vardarit në Kupën e Maqedonisë

Shkup, 20 dhjetor 2017 (MIA) - Ndeshja e parë e çerekfinales së Kupës së Maqedonisë midis rivalëve t... më tepër...

Shkupi dhe Vardari përballen për të katërtën e finales së Kupës së Maqedonisë

Shkupi dhe Vardari përballen për të katërtën e finales së Kupës së Maqedonisë

Shkup, 17 dhjetor 2017 (MIA) - Ekipet e Shkupit dhe Vardarit sot pasdite do ta luajnë ndeshjen e rev... më tepër...

Shkëndija e rriti avantazhin para Vardarit

Shkëndija e rriti avantazhin para Vardarit

Shkup, 3 dhjetor 2017 (MIA) - Në Ligën e parë të futbollit të Maqedonisë pasdite në orar kanë qenë n... më tepër...

Vardari dhe Shkupi nesër luajnë në stadiumin "Gjorçe Petrov"

Vardari dhe Shkupi nesër luajnë në stadiumin "Gjorçe Petrov"

Shkup, 29 nëntor 2017 (MIA) - Ndeshja e parë e 1/8 të finales së kupës së Maqedonisë mes Vardarit dh... më tepër...

Shkëndija bindshëm me rezultat 6:1 e mposhti Renovën

Shkëndija bindshëm me rezultat 6:1 e mposhti Renovën

Tetovë, 25 nëntor 20-17 (MIA) - Ekipi i Shkëndijës ka shënuar fitore të dukshme ndaj Renovës me rezu... më tepër...

Shkupi dhe Skopje luajtën pa fitues dhe pa gola

Shkupi dhe Skopje luajtën pa fitues dhe pa gola

Shkup, 22 nëntor 2017 (MIA) - Ekipet e "Shkupit" dhe "Skopje"-s pasdite luajtën baraz 0:0 në duelin ... më tepër...

Pa energji elektrike disa pjesë të Karposhit dhe Studeniçanit

Pa energji elektrike disa pjesë të Karposhit dhe Studeniçanit

Shkup, 22 nëntor 2017 (MIA) - Pa energji elektrike nesër do të jenë konsumatorët e një pjese të komu... më tepër...

"Festival basketbolli" në Gostivar

"Festival basketbolli" në Gostivar

Gostivar, 19 nëntor 2017 (MIA) - Sot në ora 17 në palestrën sportive “Rinia” në Gostivar, do të zhvi... më tepër...

Maqedonia nikoqire e Norvegjisë

Maqedonia nikoqire e Norvegjisë

Shkup, 11 nëntor 2017 (MIA) - Reprezentacioni i Maqedonisë në futboll e pret Norvegjinë sonte në Are... më tepër...

Ixhe në Itali e testoi automobilin e ri "Hyundai i30 N TCR"

Ixhe në Itali e testoi automobilin e ri "Hyundai i30 N TCR"

Shkup, 11 nëntor 2017 (MIA) - Automobilisti maqedonas Igor Stefanovski Ixhe kishte mundësi ekskluziv... më tepër...

Maqedonia bashkë-organizatore e Kampionatit Evropian në Hendboll për Femra

Maqedonia bashkë-organizatore e Kampionatit Evropian në Hendboll për Femra

Shkup, 3 nëntor 2017 (MIA) - Maqedonia do të jetë bashkëorganizator i Kampionatit Evropian 2022 në h... më tepër...

Vardari humbi edhe në ndeshjen mysafire nga Real Sosiedad

Vardari humbi edhe në ndeshjen mysafire nga Real Sosiedad

San Sebastian, 3 nëntor 2017 (MIA) - Futbollistët e Vardarit e pësuan edhe humbjen e katërt në suaza... më tepër...

Vardari humbet 6:0 nga Real Sosiedad, Skënderbeu me Partizanin pa gola (KRGJ)

Vardari humbet 6:0 nga Real Sosiedad, Skënderbeu me Partizanin pa gola (KRGJ)

Shkup, 20 tetor 2017 (MIA) - Kampioni i Maqedonisë, "Vardari" pësoi edhe një humbje bindëse në fazën... më tepër...

Vardari humbet 4:0 nga Real Sosiedad, Skënderbeu me Partizanin pa gola

Vardari humbet 4:0 nga Real Sosiedad, Skënderbeu me Partizanin pa gola

Shkup, 20 tetor 2017 (MIA) - Kampioni i Maqedonisë, "Vardari" pësoi edhe një humbje bindëse në fazën... më tepër...

Garë 10-kilometërshe në Shkup

Garë 10-kilometërshe në Shkup

Shkup, 8 tetor 2017 (MIA) - Garë 10-kilometërshe "Shkupi vrapon" në organizim të Viz Er Maratona e S... më tepër...

Garë biznesi për kompaninë më të shpejtë të Maqedonisë

Garë biznesi për kompaninë më të shpejtë të Maqedonisë

Shkup, 1 tetor 2017 (MIA) - Garë e stafetave për ekipet nga sektori i biznesit të Maqedonisë - Busin... më tepër...

Mozaik

Dua Lipa, këngëtarja më e nominuar e të gjitha kohërave nga Brit Awards

Dua Lipa është këngëtarja e parë femër, pas Adele ...

Xhaka firmosi kontratën e martesës

Dje në Londër është kurorëzuar me martesë lidhja e...

Vetura e vitit 1920 sot kushton 1 milion euro

Një Alfa Romeo e vjetër, e harruar prej dekadash n...

Fshati më i ftohtë në botë thyen rekordet

Fshati më i ftohtë në botë, Oymyakon në Siberi, ka...

Ndërron jetë këngëtarja e "The Cranberries"

Në moshën 46-vjeçare sot në Londër në mënyrë të pa...