• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Tiker

Shtëpia e Bardhë: Ende nuk është koha për negociata me Korenë e Veriut

Shtëpia e Bardhë: Ende nuk është koha për negociata me Korenë e Veriut

Uashington, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Është e pamundur mbajtja e negociatave me Korenë e Veriut derisa... më tepër...

 
Jotova: Nuk kemi kohë për të humbur, vendi juaj është në BE dhe në NATO

Jotova: Nuk kemi kohë për të humbur, vendi juaj është në BE dhe në NATO

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Nuk kemi kohë për të humbur. Bullgaria çdoherë e ka pranuar, e ka mbr... më tepër...

Policia e Stambollit zbuloi 60 kilogramë eksploziv në një minibus

Policia e Stambollit zbuloi 60 kilogramë eksploziv në një minibus

Ankara, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Policia e Stambollit zbuloi rreth 60 kilogramë mjet shpërthyes gjatë... më tepër...

Vendimi për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit do të bëhet e ditur të mërkurën e ardhshme

Vendimi për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit do të bëhet e ditur të mërkurën e ardhshme

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Vendimi për ekstradimin e ish shefave të Drejtorisë për Siguri dhe Ku... më tepër...

Kompania amerikane do ta ndërtojë termocentralin "Kosova e Re"

Kompania amerikane do ta ndërtojë termocentralin "Kosova e Re"

Prishtinë, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Qeveria e Kosovës sot ka arritur marrëveshje me kompaninë amerika... më tepër...

Një bashkëpunëtore e afërt e Trampit ka dhënë dorëheqje

Një bashkëpunëtore e afërt e Trampit ka dhënë dorëheqje

Uashington, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Bashkëpunëtorja shumëvjeçare e presidentit amerikan Donald Tramp... më tepër...

Gjykata japoneze urdhëroi mbyllje të centralit bërthamor

Gjykata japoneze urdhëroi mbyllje të centralit bërthamor

Tokio, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Gjykata e lartë në Hiroshimë sot vendosi që centrali bërthamor "Ikata... më tepër...

Debati rreth amendamenteve për ligjin për gjuhët vazhdon nesër

Debati rreth amendamenteve për ligjin për gjuhët vazhdon nesër

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Debati rreth amendamentit për Propozim-ligjin për përdorim të gjuhëve... më tepër...

PE-ja e mbështet hyrjen e Bullgarisë dhe të Rumanisë në Zonën Shengen

PE-ja e mbështet hyrjen e Bullgarisë dhe të Rumanisë në Zonën Shengen

Bruksel, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Shumica e grupeve parlamentare në Parlamentin Evropian sot e mbësht... më tepër...

Takim i Shekerinskës me ministrin britanik për Evropë dhe Amerikë, sër Alan Dankan

Takim i Shekerinskës me ministrin britanik për Evropë dhe Amerikë, sër Alan Dankan

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Punojmë në reforma të brendshme thelbësore si dhe në përmirësimin e m... më tepër...

Rusia e akuzoi SHBA-në për rritje të tensioneve në Gadishullin Korean

Rusia e akuzoi SHBA-në për rritje të tensioneve në Gadishullin Korean

Moskë, 13 dhjetor 2017 (MI) - Zëdhënësja e Ministrisë ruse të Shëndetësisë Marija Zaharova sot e aku... më tepër...

Erdogan: SHBA-ja  më nuk mund të ndërmjetësojë midis Izraelit dhe Palestinës

Erdogan: SHBA-ja më nuk mund të ndërmjetësojë midis Izraelit dhe Palestinës

Ankara, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan deklaroi sot se SHBA-ja më nuk m... më tepër...

Maqedonia e mori grantin për hekurudhën Bellakovc-Kriva Pallankë

Maqedonia e mori grantin për hekurudhën Bellakovc-Kriva Pallankë

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Republika e Maqedonisë zyrtarisht e mori lejen të 68,6 milionë eurove... më tepër...

"Sardiç". Gërmimi në Kazandoll është paralajmëruar në mënyrë adekuate në institucionet kompetente

"Sardiç". Gërmimi në Kazandoll është paralajmëruar në mënyrë adekuate në institucionet kompetente

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Gërmimi i sotëm në kompleksin e minierave Kazandol është kryer në për... më tepër...

Disa përmendore nga "Shkupi 2014" dëshmi materiale të mundshme në procedurat

Disa përmendore nga "Shkupi 2014" dëshmi materiale të mundshme në procedurat

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Ministria e Kulturës është në koordinim me Qytetin e Shkupit dhe me K... më tepër...

PE: Brukseli dhe Londra arritën përparim të mjaftueshëm në negociatat për Bregzitin

PE: Brukseli dhe Londra arritën përparim të mjaftueshëm në negociatat për Bregzitin

Bruksel, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Parlamenti Evropian sot me shumicë të madhe miratoi Rezolutë në të ... më tepër...

Bejli: Ndihmova që të fillohet debat publik në temë korrupsioni

Bejli: Ndihmova që të fillohet debat publik në temë korrupsioni

Shtip, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Nuk e fillova unë tregimin me ndarjen e bonuseve të larta në Komision... më tepër...

Mozaik

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...

Një i burgosur iu dorëzua autoriteteve pas 20 viteve të kaluar në arrati

I burgosuri Gasan Saleh (66), i cili para 20 vitev...