• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Sport

Ramos nuk do të luajë në Kampionatin botëror të klubeve

Ramos nuk do të luajë në Kampionatin botëror të klubeve

Abu Dabi, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Kapiteni i Real Madridit, Serhio Ramos, për shkak të lëndimit nuk ... më tepër...

 
Van Gal: Askush nuk e kritikon Murinjon për futbollin e mërzitshëm të Junajtedit

Van Gal: Askush nuk e kritikon Murinjon për futbollin e mërzitshëm të Junajtedit

Londër, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Ish-menaxheri i Mançester Junajted, Luij van Gal, e kritikoi trashëg... më tepër...

Mesi asnjëherë nuk ka shënuar gol kundër Çelsit

Mesi asnjëherë nuk ka shënuar gol kundër Çelsit

Londër, 11 dhjetor 2017 (MIA) - Futbollisti më i mirë i Barcelonës, Lionel Mesi asnjëherë deri tani ... më tepër...

Tërhiqet shorti për 1/16 e finales në Ligën e Evropës

Tërhiqet shorti për 1/16 e finales në Ligën e Evropës

Nion, 11 dhjetor 2017 (MIA) - Në selinë e UEFA-s pasdite janë tërhequr dyshet e 1/16 të finales në L... më tepër...

PSG - Real, Çelsi -  Barselona në gjysmëfinale të LK-së

PSG - Real, Çelsi - Barselona në gjysmëfinale të LK-së

Nion, 11 dhjetor 2017 (MIA) - Kampioni aktual evropian Real Madridi do të luajë me Paris Sen Zhermen... më tepër...

Short për të tetën e finales në LK

Short për të tetën e finales në LK

Nion, 11 dhjetor 2017 (MIA) - Në selinë e UEFA-së në Nion sot do të tërhiqen çiftet për fazën e një ... më tepër...

Incident pas derbit të Mançesterit

Incident pas derbit të Mançesterit

Mançester, 11 dhjetor 2017 (MIA) - Pas derbit të "Old Traford" në të cilin Mançester Siti dje mbrëma... më tepër...

Interi ekipi i vetëm i pamposhtur në Evropë këtë sezon

Interi ekipi i vetëm i pamposhtur në Evropë këtë sezon

Milano, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Interi është i vetmi ekip në Evropë pa asnjë humbje këtë sezon. Nga... më tepër...

Ibrahimoviq: Nuk ndjej keqardhje që nuk e kam fituar Ligën e Kampionëve

Ibrahimoviq: Nuk ndjej keqardhje që nuk e kam fituar Ligën e Kampionëve

Shkup, 9 dhjetor 2017 (MIA) - Futbollisti Zlatan Ibrahimoviq këmbëngul se nuk ndjen keqardhje që nuk... më tepër...

Ronaldo për të pestën herë e fitoi "Topin e Artë"

Ronaldo për të pestën herë e fitoi "Topin e Artë"

Paris, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë, Kristiano Ronaldo ka fituar "Top... më tepër...

KE 2020: Hapja në Romë, finalja në Londër

KE 2020: Hapja në Romë, finalja në Londër

Nion, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Federata Evropiane e Futbollit (UEFA) ka publikuar listën përfundimtare... më tepër...

Bëhen të ditura të gjitha ekipet e kualifikuara në fazën e ardhshme të Ligës së kampionëve

Bëhen të ditura të gjitha ekipet e kualifikuara në fazën e ardhshme të Ligës së kampionëve

Shkup, 7 dhjeor 2017 (MIA) - Mbrëmë përfundoi faza e grupeve në Ligën e Kampioneve në fudboll dhe me... më tepër...

Blater dhe Murinjo personalitetet më të urryera në futboll

Blater dhe Murinjo personalitetet më të urryera në futboll

Londër, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Ish-kryetari i FIFA-s, Sep Blater dhe trajneri portugez, Zhoze Murinj... më tepër...

Konte: Askush nuk do të gëzohet që ta ketë Çelsin si kundërshtar

Konte: Askush nuk do të gëzohet që ta ketë Çelsin si kundërshtar

Londër, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Menxheri i ekipit anglez Çelsi, Antonio Konte shprehu kënaqësi për sh... më tepër...

Mbrëmë u luajtën tetë ndeshjet e para të xhiros së fundit në Ligën e kampionëve

Mbrëmë u luajtën tetë ndeshjet e para të xhiros së fundit në Ligën e kampionëve

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Mbrëmë u luajtën ndeshjet e fundit në grupet A, B, C dhe D. Tani ekipe... më tepër...

FIFA i publikon çmimet e biletave për Botërorin në Rusi

FIFA i publikon çmimet e biletave për Botërorin në Rusi

Cyrih, 5 dhjetor 2017 (MIA) - Asociacioni botëror i futbollit i publikoi çmimet e biletave për Botër... më tepër...

Liga e Kampionëve - edhe tetë vende të lira

Liga e Kampionëve - edhe tetë vende të lira

Shkup, 5 dhjetor 2017 (MIA) - Para ndeshjeve të fundit në grupet e Ligës së kampionave, mbeten edhe ... më tepër...

Mozaik

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...

Një i burgosur iu dorëzua autoriteteve pas 20 viteve të kaluar në arrati

I burgosuri Gasan Saleh (66), i cili para 20 vitev...