• A-
  • A
  • A+
E martë, 20 Shkurt 2018, 

Sport

LK: Çelzi dhe Barcelona përballen në Stamford Bridge

LK: Çelzi dhe Barcelona përballen në  Stamford Bridge

Londër, 20 shkurt 2018 (MIA) - Në Stamford Bridge sonte do të luhet takimi i 13-të nga viti 2000 mes... më tepër...

 
Konte: Barcelona është favorit në LK, por ka edhe dobësi

Konte: Barcelona është favorit në LK, por ka edhe dobësi

Londër, 19 shkurt 2018 (MIA) - Menaxheri i Çelsit, Antonio Konte deklaroi se futbollistët do të duhe... më tepër...

Vazhdon seria pozitive e Milanit, fiton ndaj Sampdorias

Vazhdon seria pozitive e Milanit, fiton ndaj Sampdorias

Milano, 19 shkurt 2018 (MIA) - Me rezultat prej 1-0, Milani e ka mposhtur Sampdorian në San Siro, në... më tepër...

Tahiri ka mbyllur me sukses garën në sllallomin e madh, renditet i 56-ti

Tahiri ka mbyllur me sukses garën në sllallomin e madh, renditet i 56-ti

Prishtinë, 18 shkurt 2018 (MIA) - Skitari kosovar, Albin Tahiri ka mbyllur me sukses garën  e sllall... më tepër...

LOD 2018: Skualifikohet Suela Mëhilli, gabim teknik në garën e slalomit special

LOD 2018: Skualifikohet Suela Mëhilli, gabim teknik në garën e slalomit special

Tiranë, 16 shkurt 2018 (MIA) - Suela Mëhilli e ka përfunduar garën e slalomit special në ski në Lojë... më tepër...

LE: Arsenali u shëtit në Suedi, Batshuai sërish shënon për Dortmundin

LE: Arsenali u shëtit në Suedi, Batshuai sërish shënon për Dortmundin

Shkup, 15 shkurt 2018 (MIA) - Arsenali shënoi fitore të pritur ndaj ekipit suedez Estersund me rezul... më tepër...

UEFA mund t'i ndëshkojë trajnerin dhe kryetarin e PSZH-së

UEFA mund t'i ndëshkojë trajnerin dhe kryetarin e PSZH-së

Paris, 15 shkurt 2018 (MIA) - UEFA mund të hapë hetim kundër trajnerit të Pari Sen Zhermen Unai Emer... më tepër...

Emeri: Një moment e vendosi ndeshjen

Emeri: Një moment e vendosi ndeshjen

Madrid, 15 shkurt 2018 (MIA) - Trajneri i Pari Sen Zhermenit Unai Emeri ka akuzuar gjyqtarët se kanë... më tepër...

Reali mund PSZH-në në Madrid, Liverpuli pothuaj në çerekfinale

Reali mund PSZH-në në Madrid, Liverpuli pothuaj në çerekfinale

Madrid 14 shkurt 2018 (MIA) - Real Madridi e mundi Pari Sen Zhermenin me rezultatin 3:1 në ndeshjen ... më tepër...

Ronaldo kërkoi mbështetje të pakursyer nga tifozët

Ronaldo kërkoi mbështetje të pakursyer nga tifozët

Madrid, 14 shkurt 2018 (MIA) - Ylli i Real Madridit, Kristiano Ronaldo kërkoi prej tifozëve mbështet... më tepër...

Shkëndija dhe Vardari me rezultat baras

Shkëndija dhe Vardari me rezultat baras

Tetovë, 14 shkurt 2018 (MIA) - Lideri i vjeshtës Shkëndija dhe kampioni aktual Vardar luajtën baras ... më tepër...

Poçetino: Treguam karakter pas negativës prej dy golave

Poçetino: Treguam karakter pas negativës prej dy golave

Torino, 14 shkurt 2018 (MIA) - Menaxheri i Totenhemit, Maurisio Poçetino ka shprehur kënaqësi nga lo... më tepër...

Juventus dhe Totenhem barazuan në Torino, Siti shkatërroi Bazelin

Juventus dhe Totenhem barazuan në Torino, Siti shkatërroi Bazelin

Torino, 14 shkurt 2018 (MIA) - Juventusi dhe Totenhemi luajtën baraz në ndeshjen e parë në 1/8 e fin... më tepër...

Bufon kthehet në reprezentacionin e Italisë

Bufon kthehet në reprezentacionin e Italisë

Torinë, 13 shkurt 2018 (MIA) - Xhanluixhi Bufon do të marrë ftesë për dy lojërat miqësore nga Italia... më tepër...

LOD 2018: Stavre Jada i fundit në kualifikimet në sprint

LOD 2018: Stavre Jada i fundit në kualifikimet në sprint

Pjongçang, 13 shkurt 2018 (MIA) - Simbolik ishte paraqitja e Stavre Jadas, maqedonasit të parë që u ... më tepër...

Albin Tahiri i 37-i në disiplinën kombinim alpin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018

Albin Tahiri i 37-i në disiplinën kombinim alpin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018

Pjonçjang, 13 shkurt 2018 (MIA) - Skiatori kosovar, Albin Tahiri, ka zënë vendin e 37-të në garën de... më tepër...

Konte: Fitoret janë përgjigja më e mirë ndaj spekulimeve

Konte: Fitoret janë përgjigja më e mirë ndaj spekulimeve

Londër, 13 shkurt 2018 (MIA) - Menaxheri i Çelsit, Antonio Konte ishte tejet kënaqur nga fitorja me ... më tepër...