• A-
  • A
  • A+
E hënë, 11 Dhjetor 2017, 

Republikë

Ndërtohet linjë e re kanalizimi fekal në fshatin Debresh

Ndërtohet linjë e re kanalizimi fekal në fshatin Debresh

Gostivar, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Ndërmarrja publike "Komunalec", ka filluar ndërtimin e kanalizimit ... më tepër...

 
Taravari e kontestoi zgjedhjen e kryesuesit të këshillit komunal, nga BDI-ja akuzojnë për mosrespektim të vullnetit të qytetarëve

Taravari e kontestoi zgjedhjen e kryesuesit të këshillit komunal, nga BDI-ja akuzojnë për mosrespektim të vullnetit të qytetarëve

Gostivar, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Grindjet rreth zgjedhjes së kryetarit të Këshillit të komunës së Go... më tepër...

Në objekte hotelierike të Tetovës janë gjetur shtetase të huaja që punojnë si kërcimtare dhe këngëtare

Në objekte hotelierike të Tetovës janë gjetur shtetase të huaja që punojnë si kërcimtare dhe këngëtare

Tetovë, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Katër shtetase të huaja dhe shtatë të Maqedonisë janë zënë në flagran... më tepër...

Komuna e Çairit dërgon ndihma në rajonet e vërshuara në Shqipëri,  OEMVP i bën apel bizneseve për solidarizim

Komuna e Çairit dërgon ndihma në rajonet e vërshuara në Shqipëri, OEMVP i bën apel bizneseve për solidarizim

Shkup, 5 dhjetor 2017 (MIA) - Pas fatkeqësisë natyrore që e përfshiu territorin e Shqipërisë uikendi... më tepër...

Nxënësit e shkollës së mesme ekonomike nga Gostivari në trajnim dyjavor në Zvicër

Nxënësit e shkollës së mesme ekonomike nga Gostivari në trajnim dyjavor në Zvicër

Gostivar, 5 dhjetor 2017 (MIA) - Një grup prej gjashtëmbëdhjetë nxënësish dhe dy supervizorëve nga S... më tepër...

Një masiv dheu e bllokoi rrugën rajonale Negotinë të Pollogut - Llomnicë

Një masiv dheu e bllokoi rrugën rajonale Negotinë të Pollogut - Llomnicë

Gostivar, 5 dhjetor 2017 (MIA) - Qarkullimi në rrugën rajonale që i ndërlidh fshatrat e Pollogut, Ne... më tepër...

Në Tetovë forum rajonal për gjetjen e zgjidhjes për deponitë e egra

Në Tetovë forum rajonal për gjetjen e zgjidhjes për deponitë e egra

Tetovë, 4 dhjetor 2017 (MIA) - Në organizim të Mobilitas civika në Universitetin e Evropës Juglindor... më tepër...

Taravari do të mbajë fjalim në Samitin e Brukselit

Taravari do të mbajë fjalim në Samitin e Brukselit

Gostivar 2017 (MIA) - Kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari do të marrë pjesë në Samitin v... më tepër...

NP "Komunalec": Punohet intensivisht për tejkalimin e problemit me ujin e pijshëm në Debresh

NP "Komunalec": Punohet intensivisht për tejkalimin e problemit me ujin e pijshëm në Debresh

Gostivar, 1 dhjetor 2017 (MIA) - Si pasojë e reshjeve të rrëmbyeshme të shiut, sidomos gjatë natës s... më tepër...

Kryetarët e rinj të komunave në Strugë në Forumin për riafirmimin e procesit të decentralizimit

Kryetarët e rinj të komunave në Strugë në Forumin për riafirmimin e procesit të decentralizimit

Strugë, 30 nëntor 2017 (MIA) - Riafirmimi  i procesit të decentralizimit është tema e diskutimit në ... më tepër...

Nesër pa energji elektrike disa pjesë të pesë komunave të Shkupit

Nesër pa energji elektrike disa pjesë të pesë komunave të Shkupit

Shkup, 30 nëntor 2017 (MIA) - Për shkak të ndërhyrjeve të caktuara teknike në rrjetin elektro-shpërn... më tepër...

Gostivar: Nënshkruhet grant për ndërtimin e rrugëve lokale në fshatrat Padalishtë dhe Tërnovë

Gostivar: Nënshkruhet grant për ndërtimin e rrugëve lokale në fshatrat Padalishtë dhe Tërnovë

Gostivar, 30 nëntor 2017 (MIA) - Pushteti lokal i Gostivarit, në suaza të programit për zhvillim të ... më tepër...

Forum "Decentralizimi sërish në fokus"

Forum "Decentralizimi sërish në fokus"

Shkup, 30 nëntor 2017 (MIA) - "Decentralizimi sërish në fokus" është tema e forumit dyditor që do të... më tepër...

NP “Parkingjet Publike dhe Gjelbërimi” aksion për krasitjen e drunjve në sipërfaqet publike në Gostivar

NP “Parkingjet Publike dhe Gjelbërimi” aksion për krasitjen e drunjve në sipërfaqet publike në Gostivar

Gostivar, 29 nëntor 2017 (MIA) - Në vigjilje të stinës së dimrit, Ndërmarrja Publike “Parkingjet Pub... më tepër...

Me ekspozitën dhe koncertin u përmbyllën manifestimet për Ditën e Pavarësisë në Gostivar

Me ekspozitën dhe koncertin u përmbyllën manifestimet për Ditën e Pavarësisë në Gostivar

Gostivar, 29 nëntor 2017 (MIA) - Ekspozita tradicionale mbarëkombëtare “Çmimi i Nëntorit”, e cila or... më tepër...

Shilegov zgjidhet kryetar i BNJVL-së

Shilegov zgjidhet kryetar i BNJVL-së

Shkup, 29 nëntor 2017 (MIA) - Kryetar i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov është zgjedhur sot kryeta... më tepër...

BNJVL do të zgjedhë udhëheqësi të re

BNJVL do të zgjedhë udhëheqësi të re

Shkup, 29 nëntor 2017 (MIA) - Seanca konstitutive e Kuvendit të përgjithshëm të Bashkësisë së Njësiv... më tepër...

Mozaik

Aktori Deni Masterson akuzohet për përdhunim

Aktori Deni Masterson i cili u bë i njohur me seri...

Fillon sonte edicioni i 19-të i Këngës Magjike

Nën drejtimin e moderatorit Ardit Gjebrea sonte me...

Ndërron jetë ylli i rokut francez, Johnny Hallyday

Njëri prej yjeve të rokut francez Johnny Hallyday,...

Këngëtari më i dëgjuar në vitin 2017, sipas "Spotify"

Ai u nderua nga "Grammy", por "Spotify" thotë se ë...

Letrat e Greta Grabos zbulojnë sa ka qenë ajo e vetmuar

Koleksioni i letrave të aktores suedezo-amerikane,...