• A-
  • A
  • A+
E martë, 24 Tetor 2017, 

Botë

Shkalla e papunësisë në Kinë nën 4 për qind

Shkalla e papunësisë në Kinë nën 4 për qind

Pekin, 22 tetor 2017 (MIA) - Shkalla e papunësisë në Kinë ka mbetur nën 4 për qind, kumtoi Ministria... më tepër...

 
Senati i SHBA-së e pranoi propozim buxhetin prej katër trilion dollarë

Senati i SHBA-së e pranoi propozim buxhetin prej katër trilion dollarë

Uashington, 20 tetor 2017 (MIA) - Senati i SHBA-së e miratoi propozim-buxhetin për vitin 2018 nga ka... më tepër...

Qeveria greke planifikon të ndajë 1,1 miliardë euro për modernizimin e aeroplanëve

Qeveria greke planifikon të ndajë 1,1 miliardë euro për modernizimin e aeroplanëve

Athinë, 19 tetor 2017 (MIA) - Qeveria greke sot kumtoi se planifikon të ndajë 1,1 miliardë euro për ... më tepër...

Energjetika temë kryesore e takimit Putin-Kitaroviq

Energjetika temë kryesore e takimit Putin-Kitaroviq

Soçi, 18 tetor 2017 (MIA) - Kompanitë ruse janë të interesuara të marrin pjesë në gazifikimin e mëtu... më tepër...

Një kompani amerikane do të ndërtojë termocentral në Kosovë

Një kompani amerikane do të ndërtojë termocentral në Kosovë

Prishtinë, 17 tetor 2017 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj paralajmëroi se deri në fu... më tepër...

Drejtori i përgjithshëm i Samsungut dha dorëheqje

Drejtori i përgjithshëm i Samsungut dha dorëheqje

Seul, 13 tetor 2017 (MIA) - Drejtori kryesor ekzekutiv i Samsungut Kvon Oh-Hium sot herët në mëngjes... më tepër...

Athinë: Nuk do të ketë masa shtesë për kursim në vitin 2018

Athinë: Nuk do të ketë masa shtesë për kursim në vitin 2018

Athinë, 13 tetor 2017 (MIA) - Në vitin 2018 nuk do të ndërmerren masa shtesë për kursim, deklaroi zë... më tepër...

G7 u kërcënua me sanksione të përforcuara mbi Korenë Veriore

G7 u kërcënua me sanksione të përforcuara mbi Korenë Veriore

Tokio, 13 tetor 2017 (MIA) - Vendet e grupit G-7 do të kryejnë presion maksimal ekonomike mbi Korenë... më tepër...

Bota po lëvizë drejt katastrofës, parashikon kryetari i Bankës Botërore

Bota po lëvizë drejt katastrofës, parashikon kryetari i Bankës Botërore

Uashington, 10 tetor 2017 (MIA) - Bota po lëvizë drejt katastrofës, sepse shpresa e njerëzve ballafa... më tepër...

Në Kroaci për shkak katastrofave natyrore do të shtrenjtohen pemët dhe perimet

Në Kroaci për shkak katastrofave natyrore do të shtrenjtohen pemët dhe perimet

Zagreb, 10 tetor 2017 (MIA) - Temperaturat e ulëta në pranverë, thatësira që zgjati disa muaj dhe zj... më tepër...

"Tojota" e mbyll fabrikën në Australi

"Tojota" e mbyll fabrikën në Australi

Sidnei, 3 tetor 2017 (MIA) - Prodhuesi japonez i automjeteve "Tojota" sot e mbyll fabrikën në Melbur... më tepër...

MEPSO dhe Simens Sikson do ta revitalizojnë trafostacionin 400/110 kilovoltësh "Dubrovo"

MEPSO dhe Simens Sikson do ta revitalizojnë trafostacionin 400/110 kilovoltësh "Dubrovo"

Shkup, 29 shtator 2017 (MIA) - SHA MEPSO dhe konsorciumi Simens Sikson sot në Qeveri nënshkroi Marrë... më tepër...

Grevë në mediat greke për shkak të shkurtimeve në fondin shëndetësor

Grevë në mediat greke për shkak të shkurtimeve në fondin shëndetësor

Athinë, 26 shtator 2017 (MIA) - Mediat greke kanë filluar 24 orë grevë për shkak të bisedimeve të pa... më tepër...

Aeroplanë rusë sulmuan pozicione të Forcave siriane demokratike

Aeroplanë rusë sulmuan pozicione të Forcave siriane demokratike

Bejrut, 25 shtator 2017 (MIA) - Koalicioni kryengritës Forcat demokratike siriane (SDF) kumtoi se nj... më tepër...

"Fajnenshëll Tajms": "Central Azia Metal" e ka blerë minierën "Sasa"

"Fajnenshëll Tajms": "Central Azia Metal" e ka blerë minierën "Sasa"

Londër, 24 shtator 2017 (MIA) - Prodhuesi i Kazakistanit të bakrit "Central Azia Metals PLC" i ka in... më tepër...

BQE: Vendet e Ballkanit Perëndimor ta përforcojnë besimin në valutat e veta

BQE: Vendet e Ballkanit Perëndimor ta përforcojnë besimin në valutat e veta

Sarajevë, 22 shtator 2017 (MIA) - Shtetet e Ballkanit Perëndimor duhet ta përforcojnë besimin publik... më tepër...

Makron: FMN duhet të tregojë vullnet të mirë në bisedimet për borxhin grek

Makron: FMN duhet të tregojë vullnet të mirë në bisedimet për borxhin grek

Athinë, 7 shtator 2017 (MIA) - Presidenti francez Emanuel Makron gjatë vizitës në Athinë, i bëri thi... më tepër...

Mozaik

Nju-Jork: Filloi hetimi për kompaninë "Vajnstin"

Prokurori publik i shtetit federeal amerikan të Nj...

Londër, sfilatë modeste me hixhab (video)

Shtatë stiliste kanë prezantuar koleksionet e tyre...

Rita Ora lanson këngën e re ‘Anywhere’ (video)

Rita ende nuk ka mundur që të lansojë albumin e dy...

Peshkaqeni dhelpër bie në rrjetat e peshkatarëve të Orikumit

Një specie e rrallë peshkaqeni për brigjet detare ...

Publikohen letrat e Obamas për ish-të dashurën

Letrat personale të Barak Obama, që ai i ka shkrua...