• A-
  • A
  • A+
E premte, 23 Mars 2018, 

Lajme më të reja

Tramp e nënshkroi projekt-ligjin për financimin e Qeverisë së SHBA-së

Tramp e nënshkroi projekt-ligjin për financimin e Qeverisë së SHBA-së

Uashington, 23 mars 2018 (MIA) - Presidenti amerikan Donald Tramp sot e ka nënshkruar projekt-ligjin... më tepër...

 
SHBA-ja e akuzon Iranin se ka hakuar universite mbarë botën dhe ka vjedhur të dhëna

SHBA-ja e akuzon Iranin se ka hakuar universite mbarë botën dhe ka vjedhur të dhëna

Uashington, 23 mars 2018 (MIA) - SHBA-ja ka vendosur sanksione ndaj kompanisë iraniane dhe dhjetëra ... më tepër...

Bora pranverore dhe vërshimet shkaktuan probleme në Ballkan

Bora pranverore dhe vërshimet shkaktuan probleme në Ballkan

Zagreb, 23 mars 2018 (MIA) - Reshjet e mëdha të borës dhe vërshimet sot kanë shkaktuar shumë problem... më tepër...

Janë arrestuar edhe pesë liderë separatist katalonas

Janë arrestuar edhe pesë liderë separatist katalonas

Madrid, 23 mars 2018 (MIA) - Policia spanjolle me urdhër të Gjykatës Supreme të Spanjës sot arrestoi... më tepër...

Makron: Tre persona e kanë humbur jetën dhe 16 janë plagosur në sulmin në Francë

Makron: Tre persona e kanë humbur jetën dhe 16 janë plagosur në sulmin në Francë

Paris, 23 mars 2018 (MIA) - Tre persona e kanë humbur jetën, ndërsa 16 të tjerë janë plagosur në sul... më tepër...

Akuzë e re kundër ish-kryeministrit kroat  Sanader për korrupsion

Akuzë e re kundër ish-kryeministrit kroat Sanader për korrupsion

Zagreb, 23 mars 2018 (MIA) - Në Gjykatën në Zagreb sot filloi procesi i ri gjyqësor kundër ish-kryem... më tepër...

Zaev në Asamble të Federalistëve të rinj evropianë: Së bashku ta ndërtojmë Evropën tonë të përbashkët

Zaev në Asamble të Federalistëve të rinj evropianë: Së bashku ta ndërtojmë Evropën tonë të përbashkët

Shkup, 23 mars 2018 (MIA) - Ndajmë vlera të njëjta evropiane, njerëzit dëshirojnë të jetojnë lirshëm... më tepër...

Nënshkruhet Memorandum për bashkëpunim dhe partneritet mes LSDM dhe PSB

Nënshkruhet Memorandum për bashkëpunim dhe partneritet mes LSDM dhe PSB

Shkup, 23 mars 2018 (MIA) - Delegacionet e Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë dhe Partise sociali... më tepër...

Mickovski u takua me ministrin e Punëve të Jashtme, Koxias

Mickovski u takua me ministrin e Punëve të Jashtme, Koxias

Shkup, 23 mars 2018 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickovski sot realizoi takim me ministr... më tepër...

Xhaferi takoi ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Greqisë, Koxias

Xhaferi takoi ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Greqisë, Koxias

Shkup, 23 mars 2018 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, sot real... më tepër...

Ahmeti: "Sllavomaqedonia" është emër i papranueshëm për ne

Ahmeti: "Sllavomaqedonia" është emër i papranueshëm për ne

Shkup, 23 mars 2018 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, pas takimit me... më tepër...

Marsh për kontroll të armëve në SHBA

Marsh për kontroll të armëve në SHBA

Uashington, 23 mars 2018 (MIA) - Rreth gjysmë milionë dolalrë pritet të tubohen nesër në Uashington ... më tepër...

Gjermania pa debi të reja në katër vitet e ardhshme

Gjermania pa debi të reja në katër vitet e ardhshme

Berlin, 23 mars 2018 (MIA) - Gjermania nuk do të hyjë në debi të reja në katër vitet e ardhshme, dek... më tepër...

Të paktën 15 të vdekur nga shpërthimi para një stadiumi në Afganistan

Të paktën 15 të vdekur nga shpërthimi para një stadiumi në Afganistan

Kabul, 23 mars 2018 (MIA) - Të paktën 15 persona kanë humbur jetën, ndërsa rreth 40 të tjerë janë pl... më tepër...

Cipras për MIA-n: Dy kushte për zgjidhjen e kontestit

Cipras për MIA-n: Dy kushte për zgjidhjen e kontestit

Bruksel, 23 mars 2018 (MIA) - Për Greqinë ky dy kushte kyçe rreth kompromisit për emrin - njëri ësht... më tepër...

Kolomb: vritet rrëmbyesi nga supermarketi në Treb, kishte vepruar vetë

Kolomb: vritet rrëmbyesi nga supermarketi në Treb, kishte vepruar vetë

Paris, 23 mars 2018 (MIA) - Rrëmbyesi, i cili sot mbajti disa pengj në një supermarket në qytetin Tr... më tepër...

Kryeministri Zaev u takua me delegacionin e Partisë Popullore Evropiane

Kryeministri Zaev u takua me delegacionin e Partisë Popullore Evropiane

Shkup, 23 mars 2018 (MIA) - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev sot e priti d... më tepër...