• A-
  • A
  • A+
E hënë, 11 Dhjetor 2017, 

Shkup

Qyteti i Shkupit: Tridhjetë tonë kripë janë hedhur nëpër rrugët e qytetit

Qyteti i Shkupit: Tridhjetë tonë kripë janë hedhur nëpër rrugët e qytetit

Shkup, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Autoritetet e qytetit janë të gatshme për mirëmbajtjen e rrugëve në r... më tepër...

 
Kryetari i Qytetit të Shkupit Shilegov u takua me kryebashkiakun e Tiranës Veliaj

Kryetari i Qytetit të Shkupit Shilegov u takua me kryebashkiakun e Tiranës Veliaj

Shkup, 9 dhjetor 2017 (MIA) - Kryetari i Qytetit të Shkupit, Petre Shilegov në kuadër të vizitës në ... më tepër...

Autoritetet në komunën Aerodrom gjurmojnë pas qenit që sulmoi gjashtë persona

Autoritetet në komunën Aerodrom gjurmojnë pas qenit që sulmoi gjashtë persona

Shkup, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Nga komuna Aerodrom informojnë se organet kompetente punojnë në locimi... më tepër...

Kryetari i Qytetit të Shkupit Shilegov për vizitë në Tiranë

Kryetari i Qytetit të Shkupit Shilegov për vizitë në Tiranë

Tiranë, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov dhe nikoqiri i tij, njer... më tepër...

Ndalesa për automjete në Vodno vazhdon edhe këtë fundjavë

Ndalesa për automjete në Vodno vazhdon edhe këtë fundjavë

Shkup, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Autoritetet e qytetit përkujtojnë se sot dhe gjatë fundjavës qytetarët... më tepër...

Katër persona janë lënduar në katër aksidente në Shkup

Katër persona janë lënduar në katër aksidente në Shkup

Shkup, 7 dhjetor 2017 (MIA) - Katër persona janë lënduar më lehtë në katër nga gjithsej gjashtë aksi... më tepër...

Shilegov: Ndalesa për automobila në Vodno ende vlen dhe kjo do të shihet që të premten

Shilegov: Ndalesa për automobila në Vodno ende vlen dhe kjo do të shihet që të premten

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Kryetari i Qytetit të Shkupit sot deklaroi se ndalesa për lëvizjen e a... më tepër...

Në Shkup dje 12 aksidente, një  i lënduar më rëndë

Në Shkup dje 12 aksidente, një i lënduar më rëndë

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Një person është lënduar më rëndë në njërin nga gjithsej 12 aksidentet... më tepër...

Autoritetet e qytetit janë duke i pastruar mbeturinat brenda dhe rreth shtratit të lumit Vardar

Autoritetet e qytetit janë duke i pastruar mbeturinat brenda dhe rreth shtratit të lumit Vardar

Shkup, 4 dhjetor 2017 (MIA) - Mbeturinat e tubuara, brenda dhe rreth shtratit të lumit Vardar, që so... më tepër...

Shilegov: Është ndaluar ndërtimi i Rrotës panoramike

Shilegov: Është ndaluar ndërtimi i Rrotës panoramike

Shkup, 4 dhjetor 2017 (MIA) - Është ndaluar ndërtimi i Rrotës panoramike. Qyteti i Shkupit nuk ka ne... më tepër...

Pjesë të Gjorçe Petrovit dhe Qendrës nesër pa energji elektrike

Pjesë të Gjorçe Petrovit dhe Qendrës nesër pa energji elektrike

Shkup, 4 dhjetor 2017 (MIA) - Në periudhën prej orës 9 deri në ora 12 nesër pa energji elektrike do ... më tepër...

Pjesë të Sarajit, Gjorçe Petrovit, Butelit dhe Çuçer Sandevës pa energji elektrike

Pjesë të Sarajit, Gjorçe Petrovit, Butelit dhe Çuçer Sandevës pa energji elektrike

Shkup, 3 dhjetor 2017 (MIA) - Një pjesë e shfrytëzuesve në rrugët "2" dhe "10" në fshatin Saraj nesë... më tepër...

Autobusët në linjat provuese deri në Vodno të mesme me orar të shpeshtuar

Autobusët në linjat provuese deri në Vodno të mesme me orar të shpeshtuar

Shkup, 2 dhjetor 2017 (MIA) - Autobusët në linjat provuese deri në Vodno të Mesme prej sot do të qar... më tepër...

Pa ujë një pjesë e Karposhit

Pa ujë një pjesë e Karposhit

Shkup, 2 dhjetor 2017 (MIA) - Për shkak të mënjanimit të një defekti mëngjesin e sotëm në ora 9 pa u... më tepër...

Është përmbytur nënkalimi afër Matkës, katër persona të bllokuar

Është përmbytur nënkalimi afër Matkës, katër persona të bllokuar

Shkup, 1 dhjetor 2017 (MIA) - Nënkalimi te udhëkryqi Matkë në afërsi të pompës së benzinës "Bis Oil"... më tepër...

Autoritetet e qytetit të gatshme të përballen me daljen e mundshme nga shtrati të lumit Vardar

Autoritetet e qytetit të gatshme të përballen me daljen e mundshme nga shtrati të lumit Vardar

Shkup, 1 dhjetor 2017 (MIA) - Qyteti i Shkupit është i gatshëm të përballet me daljet e mundshme nga... më tepër...

Kryetari i Çairit, Ganiu nderoi manifestimin e 40 vjetorit të themelimit të Klubit të Mundjes "Liria"

Kryetari i Çairit, Ganiu nderoi manifestimin e 40 vjetorit të themelimit të Klubit të Mundjes "Liria"

Shkup, 30 nëntor 2017 (MIA) - Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu nderoi mbrëmë manifestimin e... më tepër...

Mozaik

Aktori Deni Masterson akuzohet për përdhunim

Aktori Deni Masterson i cili u bë i njohur me seri...

Fillon sonte edicioni i 19-të i Këngës Magjike

Nën drejtimin e moderatorit Ardit Gjebrea sonte me...

Ndërron jetë ylli i rokut francez, Johnny Hallyday

Njëri prej yjeve të rokut francez Johnny Hallyday,...

Këngëtari më i dëgjuar në vitin 2017, sipas "Spotify"

Ai u nderua nga "Grammy", por "Spotify" thotë se ë...

Letrat e Greta Grabos zbulojnë sa ka qenë ajo e vetmuar

Koleksioni i letrave të aktores suedezo-amerikane,...