• A-
  • A
  • A+
E enjte, 18 Janar 2018, 

Maqedoni

Takimi i Xhaferit me kryetarin e Këshillit Global për Tolerancë dhe Paqe

Takimi i Xhaferit me kryetarin e Këshillit Global për Tolerancë dhe Paqe

Shkup, 18 janar 2017 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, realizo... më tepër...

 
Stoltenberg takohet me Janevën

Stoltenberg takohet me Janevën

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Prokurorja Publike Speciale, Katica Janeva sot realizoi takim me sekret... më tepër...

Vendimi i Ivanov për ligjin për gjuhët për LSDM-në është politikë e ndarjeve, për BDI-në Ivanov nuk e shfrytëzoi shansin për përmirësimin e imazhit para shqiptarëve

Vendimi i Ivanov për ligjin për gjuhët për LSDM-në është politikë e ndarjeve, për BDI-në Ivanov nuk e shfrytëzoi shansin për përmirësimin e imazhit para shqiptarëve

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Vendimi i presidentit Gjorge Ivanov për të mos e nënshkruar dekretin pë... më tepër...

Deklarata e Naumovskit - për pushtetin e përshpejtuar, për opozitën serioze

Deklarata e Naumovskit - për pushtetin e përshpejtuar, për opozitën serioze

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Deklarata e përfaqësuesit të Maqedonisë në negociatat për emrin Vasko N... më tepër...

Janë zbardhur keqpërdorime në NP "Parkingje dhe gjelbërim" Gostivar

Janë zbardhur keqpërdorime në NP "Parkingje dhe gjelbërim" Gostivar

Gostivar, 18 janar 2018 (MIA) - Të punësuar në NP "Parkingje dhe gjelbërim" dhe pushteti lokal i Gos... më tepër...

Konstruktivitet nga BDI-ja, LSDM-ja dhe VMRO-DPMNE-ja në takimet me Stoltenbergun

Konstruktivitet nga BDI-ja, LSDM-ja dhe VMRO-DPMNE-ja në takimet me Stoltenbergun

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Përfaqësuesit e BDI-së, LSDM-së dhe të VMRO-DPMNE-së si konstruktive dh... më tepër...

MPJ: Idetë e ndërmjetësit nuk komentohen publikisht para analizës së bërë të hollësishme

MPJ: Idetë e ndërmjetësit nuk komentohen publikisht para analizës së bërë të hollësishme

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Në pajtim me rregullat e pashkruara të diplomacisë, idetë e ndërmjetësi... më tepër...

Është hequr ndalesa për kamionë nga fshati Lisec drejt Kodrës së Diellit

Është hequr ndalesa për kamionë nga fshati Lisec drejt Kodrës së Diellit

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Prej orës 15:00 është hequr ndalesa për automjete të rënda ngarkuese në... më tepër...

Ditët e kinematografisë iraniane në Kinotekë prej 22 deri më 27 janar

Ditët e kinematografisë iraniane në Kinotekë prej 22 deri më 27 janar

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Gjashtë filma nga kinematografia bashkëkohore iraniane, të xhiruara pre... më tepër...

Ahmeti -Stoltenberg: Liria jonë nuk është e plotë pa NATO-n

Ahmeti -Stoltenberg: Liria jonë nuk është e plotë pa NATO-n

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Liria jonë nuk është e plotë pa NATO-n, brezat e ardhshme duhet të jenë... më tepër...

Turizmi i Maqedonisë promovohet në panaire në Holandë dhe Finlandë

Turizmi i Maqedonisë promovohet në panaire në Holandë dhe Finlandë

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Maqedonia me ofertë konkrete prezantohet në panairin ndërkombëtar për t... më tepër...

Xhaferi, Stoltenbergut: Të finalizohet "puna e papërfunduar" nga Samiti i Bukureshtit

Xhaferi, Stoltenbergut: Të finalizohet "puna e papërfunduar" nga Samiti i Bukureshtit

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Vetëm me dialog konstruktiv me fqinjët lidhur me çështjet kontestuese d... më tepër...

ISHP: Javën e kaluar 428 raste të reja të të sëmurëve nga gripi

ISHP: Javën e kaluar 428 raste të reja të të sëmurëve nga gripi

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Javën e kaluar (nga 8 janari e deri më 14 janar), në Republikën e Maqed... më tepër...

Qeveria bullgare e miratoi Memorandumin për ulje të çmimeve të roamingut me Maqedoninë

Qeveria bullgare e miratoi Memorandumin për ulje të çmimeve të roamingut me Maqedoninë

Sofje, 18 janar 2018 (MIA) - Qeveria bullgare sot e miratoi Memorandumin mes qeverive të Maqedonisë ... më tepër...

Dimitrov pret rezultat pozitiv nga Samiti vijues i NATO-s

Dimitrov pret rezultat pozitiv nga Samiti vijues i NATO-s

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Pritje për rezultat pozitiv nga Samiti vijues i NATO-s në korrik të kët... më tepër...

Dibra do ta përmirësojë infrastrukturën rrugore me rreth 90 milionë denarë

Dibra do ta përmirësojë infrastrukturën rrugore me rreth 90 milionë denarë

Dibër, 18 janar 2018 (MIA) - Gjithsej 89,28 milionë denarë planifikon të shpenzojë Komuna e Dibrës s... më tepër...

Rezervat e subjekteve afariste janë zvogëluar, priten punësime të reja

Rezervat e subjekteve afariste janë zvogëluar, priten punësime të reja

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Gjendja ekonomike e subjekteve afariste në tremujorin e katërt të vitit... më tepër...

Mozaik

Dua Lipa, këngëtarja më e nominuar e të gjitha kohërave nga Brit Awards

Dua Lipa është këngëtarja e parë femër, pas Adele ...

Xhaka firmosi kontratën e martesës

Dje në Londër është kurorëzuar me martesë lidhja e...

Vetura e vitit 1920 sot kushton 1 milion euro

Një Alfa Romeo e vjetër, e harruar prej dekadash n...

Fshati më i ftohtë në botë thyen rekordet

Fshati më i ftohtë në botë, Oymyakon në Siberi, ka...

Ndërron jetë këngëtarja e "The Cranberries"

Në moshën 46-vjeçare sot në Londër në mënyrë të pa...