• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Ekonomi

Kompania amerikane do ta ndërtojë termocentralin "Kosova e Re"

Kompania amerikane do ta ndërtojë termocentralin "Kosova e Re"

Prishtinë, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Qeveria e Kosovës sot ka arritur marrëveshje me kompaninë amerika... më tepër...

 
Maqedonia e mori grantin për hekurudhën Bellakovc-Kriva Pallankë

Maqedonia e mori grantin për hekurudhën Bellakovc-Kriva Pallankë

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Republika e Maqedonisë zyrtarisht e mori lejen të 68,6 milionë eurove... më tepër...

"Sardiç". Gërmimi në Kazandoll është paralajmëruar në mënyrë adekuate në institucionet kompetente

"Sardiç". Gërmimi në Kazandoll është paralajmëruar në mënyrë adekuate në institucionet kompetente

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Gërmimi i sotëm në kompleksin e minierave Kazandol është kryer në për... më tepër...

Edhe dy kriptovaluta u nisën në hapat e bitkoinit

Edhe dy kriptovaluta u nisën në hapat e bitkoinit

Nju-Jurk, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Pasi bitkoini periudhën e kaluar në tre raste e kaloi vlerën prej ... më tepër...

Shqipëria për nëntë muajt nga turizmi ka fituar 1,3 miliardë euro

Shqipëria për nëntë muajt nga turizmi ka fituar 1,3 miliardë euro

Tiranë, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Ekonomia shqiptare për nëntë muajt e parë realizoi mbi 1,3 miliardë ... më tepër...

Angjushev: BPV do të rritet nëse rritet eksporti

Angjushev: BPV do të rritet nëse rritet eksporti

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Eksporti në bruto prodhimin vendor merr pjesë me 53 për qind dhe që t... më tepër...

Anulohet vizita e delegacionit turistik ekonomik

Anulohet vizita e delegacionit turistik ekonomik

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) -  Delegacion i Asociacionit të Agjencive Turistike dhe Turopertorëve (... më tepër...

Turoperatorë nga Turqia do t'i shqyrtojnë mundësitë për bashkëpunim me Maqedoninë

Turoperatorë nga Turqia do t'i shqyrtojnë mundësitë për bashkëpunim me Maqedoninë

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - Një delegacion i Asociacionit të Agjencive Turistike dhe Turopertorëv... më tepër...

Forum "Përmes internacionalizimit të ekonomisë drejt rritjes më të madhe ekonomike"

Forum "Përmes internacionalizimit të ekonomisë drejt rritjes më të madhe ekonomike"

Shkup, 13 dhjetor 2017 (MIA) - "Përmes internacionalizimit të ekonomisë drejt rritjes më të madhe ek... më tepër...

Rritje e turistëve të huaj në Maqedoni, Shkupi më i vizituar

Rritje e turistëve të huaj në Maqedoni, Shkupi më i vizituar

Shkup, 12 dhjetor 2017 (MIA) - Maqedoninë gjatë tetorit të vitit 2017 e kanë vizituar 55.244 turistë... më tepër...

Angjushev: Qytetarët do të mund të përzgjedhin nga kush do të furnizojnë energji

Angjushev: Qytetarët do të mund të përzgjedhin nga kush do të furnizojnë energji

Shkup, 11 dhjetor 2017 (MIA) - Me sjelljen e ligjit të ri për energjetikë, qytetarët do të kenë përz... më tepër...

Derivatet më të shtrenjta për gjysmë denari

Derivatet më të shtrenjta për gjysmë denari

Shkup, 11 dhjetor 2017 (MIA) - Derivatet nga sonte në mesnatë shtrenjtohen për gjysmë denari për një... më tepër...

Tranaportuesit punojnë si agjenci turistike, konkurrencë jolojale në hotelieri

Tranaportuesit punojnë si agjenci turistike, konkurrencë jolojale në hotelieri

Shkup, 11 dhjetor 2017 (MIA) - Transportues me veprimtari themelore "transport të udhëtarëve" punojn... më tepër...

Ekonomia turke shënoi rritje prej 11.1 për qind

Ekonomia turke shënoi rritje prej 11.1 për qind

Ankara, 11 dhjetor 2017 (MIA) - Ekonomia turke shënoi rritje prej 11,1 për qind në tremujorin e tret... më tepër...

Tryezë e rrumbullakët për efikasitetin energjitik në sektorin e banimit

Tryezë e rrumbullakët për efikasitetin energjitik në sektorin e banimit

SHkup, 11 dhjetor 2017 (MIA) - Tryezë e rrumbullakët me temë "Zhvillimi i tregut në sektorin e banim... më tepër...

Filloi ndërtimi i centralit të parë bërthamor turk

Filloi ndërtimi i centralit të parë bërthamor turk

Ankara, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Në rajonin e qytetit Mersin në Turqinë jugore sot filloi ndërtimi i ... më tepër...

Sardiç MC: Kazandoll nuk do të ndikojë negativisht në mjedisin jetësor

Sardiç MC: Kazandoll nuk do të ndikojë negativisht në mjedisin jetësor

Shkup, 8 dhjetor 2017 (MIA) - Sardiç MC, kompania e cila duhet të menaxhojë me Kompleksin e xeherorë... më tepër...

Mozaik

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...

Një i burgosur iu dorëzua autoriteteve pas 20 viteve të kaluar në arrati

I burgosuri Gasan Saleh (66), i cili para 20 vitev...