• A-
  • A
  • A+
E martë, 24 Tetor 2017, 

Sport

Hamilton fitoi në Austin dhe bëri hap të madh drejt titullit

Hamilton fitoi në Austin dhe bëri hap të madh drejt titullit

Ostin, 22 tetor 2018 (MIA) - Nuk u shpall kampion në Austin, por Lewis Hamilton fitoi garën dhe ‘v... më tepër...

 
Pol-pozicion në Ostin për Hamiltonin

Pol-pozicion në Ostin për Hamiltonin

Ostin, 22 tetor 2017 (MIA) - Piloti i Mercedesit, Luis Hamilton nuk ka toleruar aspak as në provat... më tepër...

Hamilton më i shpejtë edhe në stërvitjen e dytë në Ostin

Hamilton më i shpejtë edhe në stërvitjen e dytë në Ostin

Ostin, 21 tetor 2017 (MIA) - Çmimi i Madh i Amerikës pritet me të gjitha gjasat të vulosë fatin e kë... më tepër...

Vardari humbet 6:0 nga Real Sosiedad, Skënderbeu me Partizanin pa gola (KRGJ)

Vardari humbet 6:0 nga Real Sosiedad, Skënderbeu me Partizanin pa gola (KRGJ)

Shkup, 20 tetor 2017 (MIA) - Kampioni i Maqedonisë, "Vardari" pësoi edhe një humbje bindëse në fazën... më tepër...

Vardari humbet 4:0 nga Real Sosiedad, Skënderbeu me Partizanin pa gola

Vardari humbet 4:0 nga Real Sosiedad, Skënderbeu me Partizanin pa gola

Shkup, 20 tetor 2017 (MIA) - Kampioni i Maqedonisë, "Vardari" pësoi edhe një humbje bindëse në fazën... më tepër...

Kompletohet xhiroja e tretë në Ligën e Evropës

Kompletohet xhiroja e tretë në Ligën e Evropës

Milano, 20 tetor 2017 (MIA) - Me njëmbëdhjetë ndeshjet e zhvilluara mbrëmë është kompletuar xhiroja ... më tepër...

De Bruin: Nuk shpejtoj për marrëveshje të re

De Bruin: Nuk shpejtoj për marrëveshje të re

Mançester. 19 tetor 2017 (MIA) - Lojtari i Mançester Sitit, Kevin De Bruin nga fillimi i sezonit lua... më tepër...

Skenderbeu sot në Elbasan pret Partizanin e Beogradit

Skenderbeu sot në Elbasan pret Partizanin e Beogradit

Elbasan, 19 tetor 2017 (MIA) - Sot në kuadër të xhiros së tretë të Ligës së Evropës, Skenderbeu i Ko... më tepër...

Mesi e shënoi golin e 100-të në fanellën e Barcelonës në euro-skenë (video)

Mesi e shënoi golin e 100-të në fanellën e Barcelonës në euro-skenë (video)

Barcelonë, 19 tetor 2017 (MIA) - Futbollisti më i mirë i Barcelonës, Lionel Mesi në fitoren e mbrëms... më tepër...

Mançester Siti e fitoi derbin me Napolin, Reali baraz me Totenhemin (video)

Mançester Siti e fitoi derbin me Napolin, Reali baraz me Totenhemin (video)

Mançester, 18 tetor 2017 (MIA) - Mançester Siti e fitoi Napolin në derbin në duelet e mbrëmshme nga ... më tepër...

Janë tërhequr çiftet për barazhin në Mundialin 2018 (video)

Janë tërhequr çiftet për barazhin në Mundialin 2018 (video)

Cyrih, 17 tetor 2017 (MIA) - Në selinë e Federatës Botërore të Futbollit (FIFA) në Cyrih pasdite ish... më tepër...

Sari: Do të luajmë kundër ekipit më të mirë në Evropë

Sari: Do të luajmë kundër ekipit më të mirë në Evropë

Mançester, 17 tetor 2017 (MIA) - Trajneri i Napolit, Mauricio Sari deklaroi se futbollistët e tij so... më tepër...

Bëhet e ditur "vazoja" e parë e shortit për Botërorin 2018 në Rusi

Bëhet e ditur "vazoja" e parë e shortit për Botërorin 2018 në Rusi

Cyrih, 16 tetor 2017 (MIA) - Federata botërore e fudbollit (FIFA) i publikoi kombëtaret që do të ven... më tepër...

Ikardi me het-trik e vendosi derbin në Milano

Ikardi me het-trik e vendosi derbin në Milano

Milano, 16 tetor 2017 (MIA) - Mauro Ikardi shënoi tre gola dhe i solli fitore Interit mbrëmë në derb... më tepër...

Muller: Fajet nuk i kishte Ancelotti, por ne lojtarët

Muller: Fajet nuk i kishte Ancelotti, por ne lojtarët

Munih, 14 tetor 2017 (MIA) - Sulmuesi bavarez Thomas Muller ka folur rreth shkarkimit të trajnerit i... më tepër...

Mascherano konfirmon pensionimin nga Argjentina pas Kupës së Botës

Mascherano konfirmon pensionimin nga Argjentina pas Kupës së Botës

Buenos Aries, 13 tetor 2017 (MIA) - Veterani argjentinas, Javier Mascherano ka konfirmuar se do të t... më tepër...

Figo emërohet për këshilltar në UEFA

Figo emërohet për këshilltar në UEFA

Nion, 12 tetor 2017 (MIA) - Futbollisti legjendar portugez Luis Figo u emërua për këshilltar të UEFA... më tepër...

Mozaik

Nju-Jork: Filloi hetimi për kompaninë "Vajnstin"

Prokurori publik i shtetit federeal amerikan të Nj...

Londër, sfilatë modeste me hixhab (video)

Shtatë stiliste kanë prezantuar koleksionet e tyre...

Rita Ora lanson këngën e re ‘Anywhere’ (video)

Rita ende nuk ka mundur që të lansojë albumin e dy...

Peshkaqeni dhelpër bie në rrjetat e peshkatarëve të Orikumit

Një specie e rrallë peshkaqeni për brigjet detare ...

Publikohen letrat e Obamas për ish-të dashurën

Letrat personale të Barak Obama, që ai i ka shkrua...