• A-
  • A
  • A+
E hënë, 11 Dhjetor 2017, 

Botë

Reshjet e dendura të borës e paralizuan Britaninë e Madhe

Reshjet e dendura të borës e paralizuan Britaninë e Madhe

Londër, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Disa pjesë të Britanisë së Madhe sot janë kapluar nga reshjet e dend... më tepër...

 
Filloi ndërtimi i centralit të parë bërthamor turk

Filloi ndërtimi i centralit të parë bërthamor turk

Ankara, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Në rajonin e qytetit Mersin në Turqinë jugore sot filloi ndërtimi i ... më tepër...

Mijëra indonezianë përsëri protestojnë kundër vendimit të Trampit për Jerusalemin

Mijëra indonezianë përsëri protestojnë kundër vendimit të Trampit për Jerusalemin

Xhakartë, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Rreth 10.000 indonezianë u tubuan në mitingun protestues para amba... më tepër...

OSBE: Sfidat me të drejtat e njeriut zgjidhen me plotësimin e obligimeve

OSBE: Sfidat me të drejtat e njeriut zgjidhen me plotësimin e obligimeve

Kopenhagë, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Sfidat më të mëdha për të drejtat e njeriut me të cilat ballafaqo... më tepër...

Armata izraelite shkatërroi një tunel nga Rripi i Gazës në drejtim të Izraelit

Armata izraelite shkatërroi një tunel nga Rripi i Gazës në drejtim të Izraelit

Tel Aviv, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Armata izraelite sot bëri të ditur se ka shkatërruar një tunel, të... më tepër...

Kuoçi: KFOR-i është ushtria e vetme në Kosovë

Kuoçi: KFOR-i është ushtria e vetme në Kosovë

Prishtinë, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Komandanti i KFOR-it, gjenerali Salvatore Kuoçi, tha se këto forc... më tepër...

Obama: Mbroni demokracinë ose rrezikoni rrugën drejt nazizmit

Obama: Mbroni demokracinë ose rrezikoni rrugën drejt nazizmit

Çikago, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Ish-presidenti amerikan, Barak Obama deklaroi se amerikanët duhet të... më tepër...

Stërvitje të përbashkëta të Japonisë, SHBA-së dhe Koresë së Jugut në Gadishullin korean

Stërvitje të përbashkëta të Japonisë, SHBA-së dhe Koresë së Jugut në Gadishullin korean

Tokio, 10 dhjetor 2017 (MIA) - SHBA-ja, Japonia dhe Koreja e Jugut javën e ardhshme do të mbajnë stë... më tepër...

Përleshje midis policisë dhe protestuesve në Liban

Përleshje midis policisë dhe protestuesve në Liban

Bejrut, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Forcat e sigurisë libaneze përdorën gaz lotsjellës dhe topa uji që t... më tepër...

Protesta të reja në Tel Aviv kundër korrupsionit

Protesta të reja në Tel Aviv kundër korrupsionit

Tel Aviv, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Mijëra izraelitë natën e kaluar dolën në rrugët e Tel Avivit në pr... më tepër...

KB dhe Koreja e Veriut dakorduan komunikim

KB dhe Koreja e Veriut dakorduan komunikim

Uashington, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Koreja e Veriut dhe Kombet e Bashkuara, pas vizitës së ndihmësse... më tepër...

Në Stokholm dhe Oslo ndarja e Çmimeve Nobel për vitin 2017

Në Stokholm dhe Oslo ndarja e Çmimeve Nobel për vitin 2017

Stokholm, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Çmimet Nobel për arritjet në shkencë, letërsi dhe ekonomi do të nd... më tepër...

Erdogan: Izraeli është shtet okupator

Erdogan: Izraeli është shtet okupator

Teheran, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan mbrëmë përsëri e kritikoi vendi... më tepër...

Liga arabe i bëri thirrje Uashingtonit ta anulojë vendimin për Jerusalemin

Liga arabe i bëri thirrje Uashingtonit ta anulojë vendimin për Jerusalemin

Kajro, 10 dhjetor 2017 (MIA) - Ministrat e Punëve të Jashtme të Ligës arabe i bënë thirrje SHBA-së q... më tepër...

Në një ortek bore në Iran kanë humbur jetën tetë alpinistë

Në një ortek bore në Iran kanë humbur jetën tetë alpinistë

Teheran, 9 dhjetor 2017 (MIA) - Mediat shtetërore iraniane sot publikuan se tetë alpinistë kanë humb... më tepër...

Edi Rama pritet me protesta në Shkodër

Edi Rama pritet me protesta në Shkodër

Shkodër, 9 dhjetor 2017 (MIA) - Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta në qytetin verior të ... më tepër...

Abadi ka shpallur fundin e luftës kundër SHI-së në Irak

Abadi ka shpallur fundin e luftës kundër SHI-së në Irak

Bagdad, 9 dhjetor 2017 (MIA) - Kryeministri irakian Hajder al Abadi sot ka shpallur fundin e luftës ... më tepër...

Mozaik

Aktori Deni Masterson akuzohet për përdhunim

Aktori Deni Masterson i cili u bë i njohur me seri...

Fillon sonte edicioni i 19-të i Këngës Magjike

Nën drejtimin e moderatorit Ardit Gjebrea sonte me...

Ndërron jetë ylli i rokut francez, Johnny Hallyday

Njëri prej yjeve të rokut francez Johnny Hallyday,...

Këngëtari më i dëgjuar në vitin 2017, sipas "Spotify"

Ai u nderua nga "Grammy", por "Spotify" thotë se ë...

Letrat e Greta Grabos zbulojnë sa ka qenë ajo e vetmuar

Koleksioni i letrave të aktores suedezo-amerikane,...