• A-
  • A
  • A+
E shtunë, 20 Janar 2018, 

Politikë

Materialet e çmuara të Arkivit do të shkatërrohen nëse Qeveria nuk bën diçka

Materialet e çmuara të Arkivit do të shkatërrohen nëse Qeveria nuk bën diçka

Shkup, 19 janar 2018 (MIA) - Secili popull e ka shpirtin e vet, dhimbjen e vet dhe fjalët e veta. Në... më tepër...

 
Zaev optimist se do të gjendet zgjidhje për emrin në mënyrë dinjitoze për të dyja palët

Zaev optimist se do të gjendet zgjidhje për emrin në mënyrë dinjitoze për të dyja palët

Strugë, 19 janar 2018 (MIA) - Kryetari i Qeverisë, Zoran Zaev i cili sot me rastin e festës së Epifa... më tepër...

Zaev: Kjo festë përmbushë me optimizëm se e mira asnjëherë nuk shuhet

Zaev: Kjo festë përmbushë me optimizëm se e mira asnjëherë nuk shuhet

Shkup, 19 janar 2018 (MIA) - Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran zaev, me rastin ... më tepër...

Cipras e njoftoi kryetarin e KOG për rrjedhën e negociatave për emrin

Cipras e njoftoi kryetarin e KOG për rrjedhën e negociatave për emrin

Athinë, 19 janar 2018 (MIA) - Në këtë moment nuk nevojiten protesta, por konsensus nacional dhe unit... më tepër...

Urim nga Xhaferi me rastin e festës fetare Epifani – Uji i Bekuar

Urim nga Xhaferi me rastin e festës fetare Epifani – Uji i Bekuar

Shkup, 19 janar 2018 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Talat Xhaferi me rastin... më tepër...

Kryeministri Zaev për Ujin e Bekuar në Strugë

Kryeministri Zaev për Ujin e Bekuar në Strugë

Shkup, 19 janar 2018 (MIA) - Me rastin e festës së madhe krishtere Uji i Bekuar, sot kryeministri Zo... më tepër...

Propozimet e Nimicit do të shqyrtohen, e më pas do të komentohen

Propozimet e Nimicit do të shqyrtohen, e më pas do të komentohen

Shkup, 19 janar 2018 (MIA) - Idetë e reja për zgjidhje të kontestit me emrin që ndërmjetësi Methju N... më tepër...

Stoltenberg porositi se nuk ka mënyrë tjetër për hyrje në NATO, zgjidheni emrin me Greqinë

Stoltenberg porositi se nuk ka mënyrë tjetër për hyrje në NATO, zgjidheni emrin me Greqinë

Shkup, 19 janar 2018 (MIA) - Aleanca nuk ka plan "B" për hyrje të vendit në NATO dhe se kontesti për... më tepër...

Ivanov dhe kori diplomatik për Ujin e bekuar në Dojran të Ri

Ivanov dhe kori diplomatik për Ujin e bekuar në Dojran të Ri

Shkup, 19 janar 2018 (MIA) - Presidenti i vendit, Gjorge Ivanov dhe përfaqësuesit e korit diplomatik... më tepër...

Kuvendi do të ketë pesë nënkryetarë

Kuvendi do të ketë pesë nënkryetarë

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në mbledhjen e sotme të 12-të e mira... më tepër...

Kuvendi i miratoi në lexim të parë reformat e prëgjimit

Kuvendi i miratoi në lexim të parë reformat e prëgjimit

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Në pjesën e pasdites në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot u mbajt... më tepër...

Mickovski u takua me shefen e Misionit të OSBE-së në Shkup

Mickovski u takua me shefen e Misionit të OSBE-së në Shkup

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickovski sot realizoi takim me shef... më tepër...

Stoltenberg: Kontesti për emrin duhet të zgjidhet, nuk ka plan "B"

Stoltenberg: Kontesti për emrin duhet të zgjidhet, nuk ka plan "B"

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi sot se Ale... më tepër...

VMRO-DPMNE: Nuk ka kushte që të kthehemi në Kuvend

VMRO-DPMNE: Nuk ka kushte që të kthehemi në Kuvend

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Deputetët e VMRO-DPMNE-së sot u kthyen në Kuvend që të marrin pjesë në ... më tepër...

Stoltenberg dhe Zaev: Kontesti për emrin duhet të zgjidhet, nuk ka plan "B"

Stoltenberg dhe Zaev: Kontesti për emrin duhet të zgjidhet, nuk ka plan "B"

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg deklaroi se Aleanca... më tepër...

Takimi i Xhaferit me kryetarin e Këshillit Global për Tolerancë dhe Paqe

Takimi i Xhaferit me kryetarin e Këshillit Global për Tolerancë dhe Paqe

Shkup, 18 janar 2017 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, realizo... më tepër...

Vendimi i Ivanov për ligjin për gjuhët për LSDM-në është politikë e ndarjeve, për BDI-në Ivanov nuk e shfrytëzoi shansin për përmirësimin e imazhit para shqiptarëve

Vendimi i Ivanov për ligjin për gjuhët për LSDM-në është politikë e ndarjeve, për BDI-në Ivanov nuk e shfrytëzoi shansin për përmirësimin e imazhit para shqiptarëve

Shkup, 18 janar 2018 (MIA) - Vendimi i presidentit Gjorge Ivanov për të mos e nënshkruar dekretin pë... më tepër...

Mozaik

Dua Lipa, këngëtarja më e nominuar e të gjitha kohërave nga Brit Awards

Dua Lipa është këngëtarja e parë femër, pas Adele ...

Xhaka firmosi kontratën e martesës

Dje në Londër është kurorëzuar me martesë lidhja e...

Vetura e vitit 1920 sot kushton 1 milion euro

Një Alfa Romeo e vjetër, e harruar prej dekadash n...

Fshati më i ftohtë në botë thyen rekordet

Fshati më i ftohtë në botë, Oymyakon në Siberi, ka...

Ndërron jetë këngëtarja e "The Cranberries"

Në moshën 46-vjeçare sot në Londër në mënyrë të pa...