• A-
  • A
  • A+
E premte, 24 Nëntor 2017, 

Telefonat e rinj të Google dalin në shitje nesër

Telefonat e rinj të Google dalin në shitje nesër

Nju-Jork, 18 tetor 2017 (MIA) - Telefonat e rinj Google Pixel 2 dhe Pixel 2 XL do të dalin në shitje nesër në dyqanin e njohur Verizon në Amerikë, njofton koha.net.

Pixel 2 vjen me ekran 5-inç Full HD me rezolucion 1920x1080 pixels. Pixel 2 XL ka ekranin 6-inç QHD+ dhe rezolucion 2880x1440 pixels.

Të dy pajisjet janë të fuqizuar nga procesori Qualcomm Snapdragon 835 dhe vijnë me 4 gigabajt RAM. Memoria e brendshme ofrohet me 64 ose 128 gigabajt.

Telefonat kanë kamera të njëjta. Pixelët kamerën ballore e kanë 8 megapixel, derisa ajo kryesorja është 12.2 MP me mundësi që të incizojë video deri në 4K. Pajisjet operojnë me sistemin e ri Android 8.0 Oreo.

Pixel 2 do të kushtojë 649 dollarë, derisa Pixel 2 XL 849 dollarë për modelet me 64 GB.ff/mp/13:06

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA

Mozaik

"E premtja e zezë" në SHBA filloi me shaka

E ashtuquajtura "E premtja e zezë", trend i zbritj...

Pema Krishtlindjes e goditur nga vetëtima, arriti në Vatikan

Pema e Krishtlindjes që para disa viteve në Poloni...

Kendall Jenner rrëzon nga froni Giselen Bundschen si modelja më e paguar në botë

Kendall Jenner ka rrëzuar nga pozita e parë Gisele...

Muhamed - emri më i përdorur në Vjenë

Në listën zyrtare të emrave më të pëlqyer për fëmi...

Dua Lipa mahnit publikun në Meksikë

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa po ...