• A-
  • A
  • A+
E enjte, 22 Mars 2018, 

Në Afganistan janë vrarë nëntë policë

Në Afganistan janë vrarë nëntë policë

Kabul, 20 shkurt 2018 (MIA) - Kryengritësit afganë kanë vrarë nëntë policë në sulme të kryera natën e kaluar.

"Në dy sulme ndaj pikave kontrolluese në provincën Farah, Afganistani Perëndimor, janë vrarë tetë policë", kumtoi zëdhënësi i guvernatorit të Farah, Muhamed Naser Meri.

Ai shtoi se në të shtënat janë vrarë edhe 13 kryengritës.

Në të njëjtën kohë të dy sulmuesit në provincën Kapisa, Afganistani lindor, kanë vrarë edhe një polic.

Zëdhënësi i provincës, Kais Kaderi deklaroi se janë arrestuar sulmuesit si dhe pesë të dyshuar.

Tani për tani askush nuk e ka ndërmarrë përgjegjësinë për sulmet. sa/mp/10:55

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.Mozaik

Një aksident trafiku ia shpëtoi jetën

Një aksident trafiku i cili ka ndodhur muajin e ka...

Planifikim të udhëtimeve dhe blerje të biletave për ngjarje përmes "Skajp"-it

Planifikimi i udhëtimeve me të afërmit apo miqtë t...

Ronaldinjo hynë në politikë

Futbollisti legjendar brazilian Ronaldinjo do të h...

Zonja e Parë befasoi me fustanin e gjatë

Zonja e Parë e Francës Brizhit Makron është e njoh...

Mbi 70 gra e kanë akuzuar Uajnstinin për ngacmim apo sulm seksual

Nga tetori e deri më tani mbi 70 gra e kanë akuzua...