• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Shqipëria sot ndeshet me Spanjën, Panuçi i sfidon me pesë mbrojtës

Shqipëria sot ndeshet me Spanjën, Panuçi i sfidon me pesë mbrojtës

Tiranë, 6 tetor 2017 (MIA) - Kombëtarja shqiptare ka hyrë tashmë në fazën finale të eliminatoreve për botërorin "Rusi 2018".

E drejtuar nga tekniku italian, Kristian Panuçi, ekipi kuqezi sonte në mbrëmje në orën 20:45 ka një provë të vështirë kundër Spanjës në Alikante.

Trajneri i i Shqipërisë pritet të hedhë sot një formacion krejt ndryshe nga sa e kemi parë në të kaluarën.

Ndryshimi që pritej është se do të luajmë me pesë mbrojtës dhe ka shumë gjasa që të luajë për herë të parë si titullar në të djathtë Ivan Balliu. Hysaj, Gjimshiti dhe Ajeti do të përbëjnë treshen e qendrës, ndërsa në të majtë Ansi Agolli.

Mesa duket, Panuçi e ka të qartë për të parkuar autobusin sonte pasi vetëm kështu mund ti bëjë ballë yjeve të Spanjës. Sakaq në mesfushë pritet të luajnë Basha, Kaçe, Xhaka dhe përpara Sadiku do mbështetet nga Eros Grezda.ff/shk/13:46

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA

Mozaik

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...

Një i burgosur iu dorëzua autoriteteve pas 20 viteve të kaluar në arrati

I burgosuri Gasan Saleh (66), i cili para 20 vitev...