• A-
  • A
  • A+
E premte, 24 Nëntor 2017, 

Tërmet i fuqishëm e goditi ishullin Tonga

Tërmet i fuqishëm e goditi ishullin Tonga

Uashington, 19 tetor 2017 (MIA) - Tërmet i fuqishëm me intensitet prej 6,4 ballë sipas Shkallës së Rihterit i goditi brigjet lindore të Ishullit Tonga.

Tani për tani nuk ka informata për dëme të shkatuara materiale apo për dukuri të cunamit.

Sipas të dhënave të Institutit gjeologjik amerikan, epiqendra e tërmetit ishte në thellësi relativisht të vogël, 14 kilometra nën sipërfaqen e tokës. ab/shk/09:01

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.Mozaik

"E premtja e zezë" në SHBA filloi me shaka

E ashtuquajtura "E premtja e zezë", trend i zbritj...

Pema Krishtlindjes e goditur nga vetëtima, arriti në Vatikan

Pema e Krishtlindjes që para disa viteve në Poloni...

Kendall Jenner rrëzon nga froni Giselen Bundschen si modelja më e paguar në botë

Kendall Jenner ka rrëzuar nga pozita e parë Gisele...

Muhamed - emri më i përdorur në Vjenë

Në listën zyrtare të emrave më të pëlqyer për fëmi...

Dua Lipa mahnit publikun në Meksikë

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa po ...