• A-
  • A
  • A+
E mërkurë, 21 Mars 2018, 

Në një shpërthim të dyfishtë në Mogadishu kanë humbur jetën 18 persona

Në një shpërthim të dyfishtë në Mogadishu kanë humbur jetën 18 persona

Mogadishu, 23 shkurt 2018 (MIA) - Të paktën 18 persona kanë humbur jetën, ndërsa 20 të tjerë janë plagosur një një shpërthim të dy autobomba në kryeqytetin Mogadishu të Somalisë, kumtuan autoritetet shëndetësore lokale.

Sipas agjencisë gjermane të lajmeve DPA, në sulmin kanë humbur ketën të paktën nëntë persona, prej të cilëve të paktën katër janë militantë.

Shpërthimi i dy makinave ka ndodhur në afërsi të pallatit presidencial, pas çfarë ka pasur këmbim-zjarr i ashpër midis sulmuesve dhe pjesëtarëve të forcave të sigurisë.

Grupi islamik Al Shabab e ndërmori përgjegjësinë për sulmin. hr/19:48

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.Mozaik

Planifikim të udhëtimeve dhe blerje të biletave për ngjarje përmes "Skajp"-it

Planifikimi i udhëtimeve me të afërmit apo miqtë t...

Ronaldinjo hynë në politikë

Futbollisti legjendar brazilian Ronaldinjo do të h...

Zonja e Parë befasoi me fustanin e gjatë

Zonja e Parë e Francës Brizhit Makron është e njoh...

Mbi 70 gra e kanë akuzuar Uajnstinin për ngacmim apo sulm seksual

Nga tetori e deri më tani mbi 70 gra e kanë akuzua...

Përdorimi i detergjenteve dëmton mushkëritë po aq sa pirja e duhanit

Përdorimi i detergjenteve apo produkteve të tjera ...