• A-
  • A
  • A+
E shtunë, 20 Janar 2018, 

Edhe Inesta bëri thirrje në dialog për zgjidhjen e gjendjes në Katalonjë

Edhe Inesta bëri thirrje në dialog për zgjidhjen e gjendjes në Katalonjë

Barcelonë, 5 tetor 2017 (MIA) - Kapiteni i Barcelonës Andres Iniesta bën apel për dialog ndërmjet Qeverisë së Spanjës dhe autoriteteve të Katalonjës, me qëllim që të ulen tensionet e shkaktuara pas referendumit për pavarësi.

"Asnjëher nuk komentoj publikisht situata aq të komplikuara, që shkakton ndjenja aq të ndryshme, por për momentin jetojmë në një situatë të jashtëzakonshme. E do vetëm një, para se të shkaktohet dëm më i madh, ju bëj thirrje përfaqësuesve zyrtar të realizojnë dialog", theksoi Iniesta.

Ai theksoi se nga dialogu përfitim do të kenë të gjithë.

"Bëni atë për ne. Meritojmë të jetojmë në paqe", ka potencuar futbollisti i Barcelonës. hr/bsh/16:55

###

Të gjitha të drejtaj janë të mbrojtura.Ky material nuk mund të deponohet, botohet, transmetohet, korjohet dhe sërish të distribuohet në çfarëdolloj forme, pa leje me shkrim nga Ajencia Informative e Maqedonisë.NUK KA LAJME TË NDËRLIDHURA

Mozaik

Dua Lipa, këngëtarja më e nominuar e të gjitha kohërave nga Brit Awards

Dua Lipa është këngëtarja e parë femër, pas Adele ...

Xhaka firmosi kontratën e martesës

Dje në Londër është kurorëzuar me martesë lidhja e...

Vetura e vitit 1920 sot kushton 1 milion euro

Një Alfa Romeo e vjetër, e harruar prej dekadash n...

Fshati më i ftohtë në botë thyen rekordet

Fshati më i ftohtë në botë, Oymyakon në Siberi, ka...

Ndërron jetë këngëtarja e "The Cranberries"

Në moshën 46-vjeçare sot në Londër në mënyrë të pa...