• A-
  • A
  • A+
E enjte, 14 Dhjetor 2017, 

Promovim i aplikacionit "Rruga organike"

Promovim i aplikacionit "Rruga organike"

Shkup, 7 tetor 2017 (MIA) - Organizata e konsumatorëve të Maqedonisë (OKM), Asociacioni për nisma zhvillimore "Zenit" dhe Shoqata e agro-gazetarëve "Media Plus" sot do ta promovojnë aplikacionin "Rruga organike" për telefona mobil.

Aplikacioni mundëson kërkim dhe planifikim i vizëts së prodhuesve të ushqimit organik në Maqedoni, restorante, shitore, objekte turistike të cilat ofrojnë ushqim organik.

Është përgatitur në kuadër të projektit "Kaloni në organike - konsumatorët në fokusin e politikave bujqësore", financuar nga Bashkimi Evropian me qëllim të ngritjes së vetëdijes publike dhe rritjes së besimit të konsumatorëve në prodhimin organik, benefitet e tij shëndetësore, ekologjike dhe sociale. ab/11:15

###

Mozaik

Bebe Rexha, pjesë e jurisë në "The Voice of America"

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, është bër...

Albumi i Dua Lipës ndër 50 më të mirët e vitit 2017

"Billboard" në mesin e shumë albumeve të shumë yje...

Princat William dhe Harry në premierën e "Lufta e yjeve" në Londër

Princat britanikë William dhe Harry, në befasinë e...

Fshati Pjetërshan i stolisura si në përralla

Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit ka marr...

Një i burgosur iu dorëzua autoriteteve pas 20 viteve të kaluar në arrati

I burgosuri Gasan Saleh (66), i cili para 20 vitev...