• A-
  • A
  • A+
недела, 22 јули 2018, 

Мозаик

Астронаут од Меѓународната вселенска станица настапи на концерт на Крафтверк (видео)

Астронаут од Меѓународната вселенска станица настапи на концерт на Крафтверк (видео)

Штутгарт, 21 јули 2018 (МИА) - Германскиот астронаут Александер Герст синоќа „упадна“ на концертот н... повеќе...

 
Пол Макартни непосакуван гостин за сопругот на Маргарет Тачер

Пол Макартни непосакуван гостин за сопругот на Маргарет Тачер

Лондон, 21 јули 2018 (МИА) – Во 1988 година Денис Тачер, сопругот на тогашната британска премиерка М... повеќе...

Вдомен мачорот кој ги предвидуваше резултатите од Мундијалот

Вдомен мачорот кој ги предвидуваше резултатите од Мундијалот

Санкт Петербург, 21 јули 2018 (МИА) – Мачорот Ахил од музејот „Ермитаж“ во Санкт Петербург, кој стек... повеќе...

Почна Тумороуленд, еден од најпопуларните музички фестивали во светот

Почна Тумороуленд, еден од најпопуларните музички фестивали во светот

Брисел, 21 јули 2018 (МИА) - Овој викенд, повеќе од 200.000 љубители на музиката, ќе танцуваат и ужи... повеќе...

Во Александрија пронајден мистериозен саркофаг од црн гранит

Во Александрија пронајден мистериозен саркофаг од црн гранит

Александрија, 20 јули 2018 (МИА) – Во Александрија при градежни гработи беше пронајден масивен сарко... повеќе...

Виена забранува „смрдлива храна“ во метро

Виена забранува „смрдлива храна“ во метро

Виена, 20 јули 2018 (МИА) - Виенските градски власти најавија воведување забрана за тн. „смрдлива хр... повеќе...

Комичарот Ноа и францускиот амбасадор во САД спорат дали „Африка го освои првенството“

Комичарот Ноа и францускиот амбасадор во САД спорат дали „Африка го освои првенството“

Кејптаун, 20 јули 2018 (МИА) - Францускиот амбасадор во САД Жерар Аро го критикуваше водителот на ко... повеќе...

Потписите ги откриваат тајните на Меган Маркл, Трамп, Закерберг...

Потписите ги откриваат тајните на Меган Маркл, Трамп, Закерберг...

Лос Анџелес, 20 јули 2018 (МИА) - Графолозите тврдат дека нашиот ракопис открива многу за нас и гово... повеќе...

Рускиот царски крстосувач „Дмитриј Донски“ пронајден со товар злато вреден над 110 милијарди евра

Рускиот царски крстосувач „Дмитриј Донски“ пронајден со товар злато вреден над 110 милијарди евра

Сеул, 20 јули 2018 (МИА) - Руски воен крстосувач што потонал пред 113 години додека носел злато кое ... повеќе...

По гласините дека Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт раскинале, тој објави двосмислено видео

По гласините дека Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт раскинале, тој објави двосмислено видео

Лос Анџелес, 20 јули 2018 (МИА) - По гласините дека американската поп пејачка Мајли Сајрус и нејзини... повеќе...

Федерер си го бара личното лого од „Најк“

Федерер си го бара личното лого од „Најк“

Базел, 19 јули 2018 (МИА) – Швајцарскиот тенисер Роже Федерер неодамна потпиша договор со јапонскиот... повеќе...

Роналдо остави бакшиш од 20.000 евра во грчки хотел

Роналдо остави бакшиш од 20.000 евра во грчки хотел

Атина, 19 јули 2018 (МИА) – Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо минатата седмица ја помина во лукс... повеќе...

Занимливости за Русија - територијално најголемата земја на светот

Занимливости за Русија - територијално најголемата земја на светот

Санкт Петербург, 19 јули 2018 (МИА) - Познато е дека Русија е територијално најголемата земја на све... повеќе...

Пејачката Мишел Вилијамс од „Дестини’с Чајлдс“ заврши на психијатрија

Пејачката Мишел Вилијамс од „Дестини’с Чајлдс“ заврши на психијатрија

Лос Анџелес, 19 јули 2018 (МИА) - Пејачката Мишел Вилијамс, која се прослави со Ар-енд-би бендот „Де... повеќе...

Култниот мјузикл „Брилијантин“ слави 40 години популарност

Култниот мјузикл „Брилијантин“ слави 40 години популарност

Лос Анџелес, 19 јули 2018 (МИА) - Минаа 40 години откако Оливија Њутн Џон и Џон Траволта ги освоија ... повеќе...

Кошаркарот Марк Гасол во тим за спасување мигранти

Кошаркарот Марк Гасол во тим за спасување мигранти

Мадрид, 18 јули 2018 (МИА) - Шпанската кошаркарска ѕвезда и еден од најдобрите европејци во НБА лига... повеќе...

Двегодишно девојче од Бостон првпат излегува од болница (видео)

Двегодишно девојче од Бостон првпат излегува од болница (видео)

Бостон, 18 јули 2018 (МИА) - Двегодишната Меј Козлов-Вогел сиот свој досегашен живот го минала во Де... повеќе...