• A-
  • A
  • A+
вторник, 22 мај 2018, 

Мозаик

Барак и Мишел Обама ќе бидат продуценти на „Нетфликс“

Барак и Мишел Обама ќе бидат продуценти на „Нетфликс“

Њујорк, 21 мај 2018 (МИА) – Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, и неговата сопруга Мишел, п... повеќе...

 
На „Ибеј“ се продаваат подароци од кралската свадба

На „Ибеј“ се продаваат подароци од кралската свадба

Лондон, 21 мај 2018 (МИА) – Десет торбички со подароци кои се делеле на венчавката на војводата и во... повеќе...

Вечниот ерген Хју Грант се жени на 57 години

Вечниот ерген Хју Грант се жени на 57 години

Лондон, 21 мај 2018 (МИА) - Актерот Хју Грант, кого го сметаа за еден од вечните ергени во Велика Бр... повеќе...

Џенет Џексон ја поздрави кампањата #MeToo

Џенет Џексон ја поздрави кампањата #MeToo

Лос Анџелес, 21 мај 2018 (МИА) - На говорот по повод добивањето на Наградата за музичка икона на год... повеќе...

Британија не му издава виза на Роман Абрамович

Британија не му издава виза на Роман Абрамович

Лондон, 21 мај 2018 (МИА) - Сопственикот на англискиот фудбалски клуб Челзи, рускиот олигарх Роман А... повеќе...

Кралското семејство ја скокна актерската кариера на Меган Маркл при нејзиното претставување

Кралското семејство ја скокна актерската кариера на Меган Маркл при нејзиното претставување

Лондон, 21 мај 2018 (МИА) - На официјалната интернет страница на британското кралско семејство, е до... повеќе...

Јутјуб воведува полесно препознавање на песните во видеата

Јутјуб воведува полесно препознавање на песните во видеата

Лос Анџелес, 21 мај 2018 (МИА) - Платформата за споделување видео снимки Јутјуб воведува опција за п... повеќе...

Внук на Маркл фатен со нож пред бар во Лондон

Внук на Маркл фатен со нож пред бар во Лондон

Лондон, 21 мај 2018 (МИА) - Внук на војвотката од Сасекс Меган Маркл се обидел да влезе вооружен со ... повеќе...

Париз го продолжува проектот за речни такси возила

Париз го продолжува проектот за речни такси возила

Париз, 21 мај 2018 (МИА) - Во главниот град на Франција Париз, на реката Сена, продолжуваат испитува... повеќе...

Поранешен соработник на Спилберг прави холограмски диносауруси со пердуви

Поранешен соработник на Спилберг прави холограмски диносауруси со пердуви

Лос Анџелес, 21 мај 2018 (МИА) - Џек Хорнер, некогашниот соработник на режсерот Стивен Спилберг на ф... повеќе...

Шакира изненади со флексибилноста

Шакира изненади со флексибилноста

Барселона, 20 мај 2018 (МИА) – Партнерката на фудбалерот на Барселона Жерард Пике, пејачката Шакира ... повеќе...

Хари и Меган го одложија медениот месец поради роденденот на принцот Чарлс

Хари и Меган го одложија медениот месец поради роденденот на принцот Чарлс

Лондон, 20 мај 2018 (МИА) - Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одложија медениот месец за ... повеќе...

Францускиот режисер Лик Бесон обвинет за силување

Францускиот режисер Лик Бесон обвинет за силување

Париз, 20 мај 2018 (МИА) - Познатиот француски режисер Лик Бесон (59) е обвинет за силување од стран... повеќе...

Рибар на плажа пронашол чудно животно

Рибар на плажа пронашол чудно животно

Мазатлан, 20 мај 2018 (МИА) - Мексиканскиот  рибар Ернесто Хихон Родригез нашол чудно суштество на б... повеќе...

Мануел има 121 година и посакува уште да живее

Мануел има 121 година и посакува уште да живее

Веракруз, 20 мај 2018 (МИА) - Мануел Гарсија Хернандез можеби е најстариот човек на светот. Тој има ... повеќе...

Кралското семејство им се заблагодари на сите за венчавката

Кралското семејство им се заблагодари на сите за венчавката

Лондон, 20 мај 2018 (МИА) – Британското кралско семејство им се заблагодари на сите кои дојдоа или ј... повеќе...

Златна палма за јапонскиот филм „Крадци“

Златна палма за јапонскиот филм „Крадци“

Кан, 20 мај 2018 (МИА) – Јапонската драма „Крадци“ (Shoplifters) на режисерот Хироказу Коре-Еда осво... повеќе...

Мозаик

Барак и Мишел Обама ќе бидат продуценти на „Нетфликс“

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, и нег...

На „Ибеј“ се продаваат подароци од кралската свадба

Десет торбички со подароци кои се делеле на венчав...

Вечниот ерген Хју Грант се жени на 57 години

Актерот Хју Грант, кого го сметаа за еден од вечни...

Џенет Џексон ја поздрави кампањата #MeToo

На говорот по повод добивањето на Наградата за муз...

Британија не му издава виза на Роман Абрамович

Сопственикот на англискиот фудбалски клуб Челзи, р...